Велика ласка Господня

Вперше в часах існування Незалежної Української Держави, тобто від 1991 року Божого, здійснено ієрейські свячення традиційних священиків і отців-дияконів Української Греко-Католицької Церкви. Ними стали питомці Традиційної Духовної Семінарії Непорочного Серця Матері Божої Фатімської у Львові.

Отець Мирон Гнип, СБССЙ

Гнип Мирон Степанович народився 17 квітня 1977 р. Б. в селі Ясниська Яворівського району Львівської області. Родина була побожна, щонеділі відвідувала церкву. Батьки — Гнип Степан Дмитрович (1950 р.н.) і Гнип Іванна Василівна (1951 р.н.) з дому Ковпак (відійшла до Вічності) — вчили своїх дітей шанувати день Господній, щодня молитися і дякувати Богові.

Основні засади християнського виховання отримав вдома, в родині. Добрий Господь ще змалку обрав цю душу для Себе і Сам захотів її провадити не раз дивними для людського розуму стежками. Як квітка прагне сонця, так малий Мирон прагнув здорової Божої науки, Божого Слова; прагнув, щоб його навчили по-справжньому любити Ісуса, укритого в Євхаристії. Однак на парафії цього бракувало. Дитина розвивалася фізично і психологічно, а от духовно... Батьки старанно навчали сина того, що знали самі, а все інше було справою Божою. Так Всемогутній і Милосердний Господь хотів показати, що навіть серед духовної посухи, на занедбаній духовній ниві Він може виплекати для себе священика по своєму духу.

Здобувши 1992 р. Б. у рідному селі неповну середню освіту, юнак 1 вересня 1992 року вступив у Львівське професійно-технічне училище № 32. Навчався у ньому до 1994 року і здобув професію заготівельника верху взуття. У вільний від навчання час допомагав батькам у сільському господарстві, що пізніше стало його постійною працею. Одного разу мати запитала сина, чи хоче він стати священиком. Мирон тоді нічого не відповів матері, а затримав Божий поклик глибоко у своєму серці. Минали роки. Вогник Божої любові не згасав, а навпаки, розгорявся. І в 1998 році Мирон виразно почув поклик Ісуса Христа йти за Ним.

1999 р. Б. вступив до Традиційної Духовної Семінарії Непорочного Серця Матері Божої Фатімської СБССЙ. 13 травня 2001 року прийняв облечини з рук о. Василя Ковпака і вступив до Священичого Братства Святого Священномученика Йосафата. 13 травня 2003 року, на четвертому році навчання, отримує нижчі священичі свячення, які йому уділив Настоятель Братства Святого Йосафата о. В. Ковпак.

2006 р. Б. приймає піддияконські свячення.

16 лютого 2006 року Божого рукоположений у чин диякона Української Греко-Католицької Церкви традиційним єпископом Бернаром Тіссьє де Малляре, СБСПХ.

21 листопада 2006 р. Б., на празник св. Архангела Михаїла, піднесений до гідності священика УГКЦ. Свячення уділив у Варшаві єпископ Річард Вілльямсон, СБСПХ.

 

Отець Степан Рожак, СБССЙ

Рожак Степан Ількович народився 26 січня 1969 р. Б. в с. Годині Мостиського району Львівської області в побожній селянській католицькій родині, де, окрім нього, виховувалося ще троє дітей. Батько Рожак Ілля Дмитрович (1931 р.н., відійшов до Вічності) і мати Марія Петрівна (1931 р.н.) з дому Зарічна ще змалку прищепили йому любов до Бога. Найбільше до духовного виховання сина приклалася любляча мати, яка особистим прикладом, молитвою навчила любити Ісуса Христа та Пречисту Діву Марію.

У десятилітньому віці Степан приступив до Першого Св. Причастя, яке йому уділив блаженної пам'яті покійний о. Сильвестр Будзінський. Ця незабутня хвиля зустрічі з Євхаристійним Ісусом у скромній, проте посвоєму урочистій обстановці назавжди запала в дитяче серце — запалила вогонь щирої і гарячої любові до Небесного Гостя. Цього жару не змогли загасити ні безбожна ідеологія, ні комуністичні переслідування віруючих, ні звичайна світська суєта.

Закінчивши Волицьку середню школу, навчався у Львівському залізничному училищі (1984—1986 pp.). По завершенні навчання пішов служити до війська, де здобув чин старшини. З 1988 року працював на Львівській залізниці.

Крокуючи життєвою дорогою, ніколи не забував про молитву, особливо до Матері Божої, а Вона ніколи не опускала його ні в школі, ні в армії, ні на праці.

1999 р. Б. прийнятий до Традиційної Духовної Семінарії Непорочного Серця Матері Божої Фатімської. На другому році навчання, 13 травня 2001 р. Б., прийняв облечини з рук о. Василя Ковпака, СБССЙ і вступив до Священичого Братства Святого Священ-номученика Йосафата. 13 травня 2003 року отримує нижчі священичі свячення, які уділив Настоятель Братства Святого Йосафата о. В. Ковпак.

2006 р. Б. приймає піддияконські свячення.

16 лютого 2006 року Божого рукоположений  у чин диякона Української Греко-Католицької Церкви традиційним єпископом Бернаром Тіссьє де Малляре, СБСПХ.

21 листопада 2006 р. Б., на празник св. Архангела Михаїла, піднесений до гідності священика УГКЦ. Свячення уділив у Варшаві єпископ Річард Вілльямсон, СБСПХ.

 

Нововисвячені отці-диякони:

Білокур Мар'ян,  Британ Андрій,  Коваль Андрій,  Курило Степан, Митлевич Любомир,  Митлевич Тарас,  Процик Михайло.

Вітаємо всіх, кого покликав Хрест Господній!

Веди нас, Маріє, веди!

Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

  

12-13 вересня

Святкування в Рокитному з нагоди п'ятого об'явлення Матері Божої Фатімської

15 вересня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

21 серпня

Різдво Пресвятої Богородиці - Відпуст в с. Верещиця

21 серпня

Різдво Пресвятої Богородиці - Відпуст в с. Молошковичі

21 серпня

Різдво Пресвятої Богородиці - Богослужіння на честь Дитятка-Марії

22 вересня 

Свята Літургія для родин

27 вересня

Воздвиження Чесного Хреста - 19-та річниця заснування Священичого Братсва Святого Йосафата

29 вересня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

___________