Нове дослідження підтвердило, що Туринська плащаниця сягає часів Ісуса

Італійські дослідники скористалися но­вою рентгенівською технікою, щоб під­твердити: Туринська плащаниця походить із часів Ісуса Христа. Вчені з Інституту кристалографії Національної дослідниць­кої ради (CNR) дослідили вісім крихітних зразків тканини з плащаниці за допомогою методу, який називається ширококутним рентгенівським розсіюванням (WAXS). До­слідивши старіння целюлози льону – до­вгих ланцюжків молекул цукру, які з ча­сом поступово псуються – вони довели, що, виходячи з умов, у яких зберігалася плащаниця, її вік сягає 2000 років. Вчені дійшли висновку, що плащаниця протягом ХІІІ століть зберігалася за постійної темпе­ратури близько 22,5 градусів за Цельсієм і відносної вологості близько 55%, перш ніж її привезли до Франції у 1350-х роках; та­ким чином, хронологія плащаниці сягає аж до часів Христа. «Отримані дані були пов­ністю сумісні з аналогічними вимірювання­ми зразка тканини, датованого 55–74 рр. нашої ери, знайденого в Масаді, Ізраїль», – заявили дослідники. Зразки також порів­нювали з аналогічним полотном ХІІІ і ХIV століть, але збігів виявлено не було.

Доктор Ліберато Де Каро, один із до­слідників, відхилив результати досліджен­ня 1988 року, яке дійшло висновку, що плащаниця, ймовірно, була середньовіч­ною підробкою, якій лише сім століть. За його словами, це дослідження неточне, бо «зразки тканини зазвичай піддаються різним видам забруднення, яке не можна повністю видалити з датованого зразка». «Якщо процедуру очищення зразка про­вести недостатньо ретельно, вуглецеве датування не дає надійного результату, – сказав науковець. – Так могло бути у 1988 році, що підтверджено експерименталь­ними даними, які показують значне збіль­шення рівня вуглецю-14 від периферії до центру зразка вздовж найдовшої сторо­ни». Це друге дослідження, опубліковане цьогоріч, яке датує Туринську плащаницю часами Ісуса, і четверте дослідження, яке дійшло такого ж висновку трохи більше ніж за десять років. В іншому досліджен­ні, опублікованому на початку цього року, ізотопні тести показали, що льон, який ви­користовували для виготовлення тканини, виростили на Близькому Сході. Фрагменти тканини, взяті з плащаниці, свідчать, що льон походить із західного Леванту, тери­торії, яку сьогодні займають Ізраїль, Ліван і західні частини Йорданії та Сирії. Вільям Мічем, американський археолог, який за­мовив це дослідження, сказав: «З огляду на ймовірне близькосхідне походження тканини, мають виникнути нові сумніви щодо тлумачення плащаниці як просто під­робленої реліквії, виготовленої в середньо­вічній Європі, і поставити нові питання про відбиток на тканині. Можливість того, що ця тканина насправді є похоронним сава­ном Ісуса, посилюється цими новими дока­зами. На мій погляд, це залишається най­кращим поясненням плащаниці».

Дослідник також додав, що відбиток тернового вінка [на плащаниці] у формі шолома, а не римського обруча, також є характерною рисою Малої Азії та Леван­ту і звернув увагу на монети, які, судячи з відбитка, поклали на очі покійного, що збігається із задокументованим випадком обряду поховання у Юдеї ІІ століття. «Це було вражаючим підтвердженням гіпоте­зи, створеної за допомогою комп’ютерного 3D-аналізу в 1977 році, у той час, коли не було жодного відомого випадку (за межа­ми Ізраїлю) такої практики в античності», – сказав він. Останнє дослідження, зробле­не за допомогою новітньої рентгенівської техніки, додає нових наукових доказів на користь чудесної події, довкола якої протя­гом століть точилися дискусії (За матеріа­лами Інтернет-ресурсів).