Покора і доброчесності Анни- Марії

Додано: 04 вересня 2013 року Божого.

Благословенна Анна-Марія Таїджі

Покора благословенної Анни-Марії

Убогий дім Анни-Марії відвідували не лише посланці Святійшого Отця, але й святі цієї неспокійної доби - благословенний монс. Страмбі, преподобний монс. Меночіо, довірена особа Пія VII, преподобний капуцин Фелікс із Монтефісконе.

З однаковою заохотою вона приймала всіх відвідувачів, чи це був візник, чи міністр. "Комаха у неї мала таку вартість, як верблюд, блоха - як слон", - згадував очевидець. Вона не відмовила у пораді нікому, ні державним діячам, ні бідним. У неї було багато шляхетних відвідувачів. Крім уже згаданих, їй виявляли свою повагу воєвода із Сасії, з родини Бурбонів, принцеса Джістініані, лорд Кліфорд та інші. Анна-Марія, однак, про них ніколи не згадувала і не пишалася цим.

Знаки захоплення, пошани з боку видатних і менш знаменитих людей не вважала привілеєм, а навпаки виявляла свій жаль за них перед Богом. На підставі свідчень її сповідника найчастіше в такий момент вона за проявлену їй шану плакала у своєму куточку. Якщо в її присутності йшлося про вади її ближніх, то Анна-Марія, звичайно, реагувала на це словами: "Якби нас Господь Бог не вів за руку, то ми були б здатні зробити набагато більше гріхів". Часто вона цитувала слова святого Філіпа із Нері: "Господи, тримай мене добре, інакше я втрачений і ще сьогодні можу стати Юдою Іскаріотським". Якщо Домінік втихомирював її криком: "Будь тихо, ти того не розумієш!" - то вона лише всміхалася і відповідала: "Маєш рацію, я - дурна гуска і не здатна зробити щось добре".

Якщо їй хтось казав: "Моліться за мене, бо ви - свята", - то вона впадала у відчай: "Що ви таке кажете? Я не знаю, як це можливо, що мене ще взагалі Господь тримає на цій землі. Більше цього не кажіть. Справедливим і святим є тільки Бог. Я є лише убогою, старою і немічною жінкою".

Малі доброчесності Анни-Марії

Анна-Марія, яка щодня впадала в екстаз, цінувала і щоденні доброчесності, ці дари природи, "скромні квітки, які ростуть у тіні", як казав святий Франциск. Щодо чесноти мудрого ставлення до дітей, то Домінік відзначав, що Анна карала їх у міру, так що, слава Богу, вони були здорові та веселі. Її мучило те, що деякі батьки били своїх дітей по голові.

І в роботі, і під час молитви у неї була чітка система, т.зв. певний ритм, однак вона могла порушити цей ритм, якщо це стояло на заваді спокою у родині або вияву любові до ближнього. Найчастіше практикувала молитву на самоті, але завжди брала участь у хресному поході в Колізеї.

Щодо обліку, то Анна-Марія була дуже скрупульозною: кожен гріш був у неї на рахунку, бо швидше дала б комусь, ніж взяла від когось. Вона уникала боргів, підкреслювала, що треба звикати жити лише відповідно до своєї спроможності.

Оскільки родина була велика, то вона час від часу мала помічницю. Одна з них, Джованна, свідчила: "Анна-Марія розмовляла з нами, як свята сестра. Одного дня я несла досить дорогу пляшку, загорнену в солому і якимось чином я її розбила. Мені було шкода. Слугиня Божа мене втішала: "Це нічого, у нас було таких пляшок більше, і всі розбилися". Щоб мене втішити, налила склянку вина. Подібно вела себе Анна, коли я розбила якусь чашку або тарілку. "Це нічого, і фабриканти повинні із чогось жити", - жартома, навіть без тіні гніву, говорила Анна-Марія". Це лише деякі приклади-ілюстрації душевної рівноваги цієї благословенної жінки.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

  

12-13 вересня

Святкування в Рокитному з нагоди п'ятого об'явлення Матері Божої Фатімської

15 вересня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

21 серпня

Різдво Пресвятої Богородиці - Відпуст в с. Верещиця

21 серпня

Різдво Пресвятої Богородиці - Відпуст в с. Молошковичі

21 серпня

Різдво Пресвятої Богородиці - Богослужіння на честь Дитятка-Марії

22 вересня 

Свята Літургія для родин

27 вересня

Воздвиження Чесного Хреста - 19-та річниця заснування Священичого Братсва Святого Йосафата

29 вересня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

___________