Боже, послухай благання

Боже, послухай благання,
Нищить недоля наш край.
В єдності сила народу,
Боже, нам єдність подай.

Боже, здійми з нас кайдани,
Не дай загинуть в ярмі,
Волю зішли Україні,
Щастя і долю дай їй.

О, святий наш, Йосафате
Враз з нами Бога моли,
Щоб волю дав Україні,
Щоб завитав день свободи.

Уздоровлення душевнохворих

Додано: 13 серпня 2013 року Божого.

Благословенна Анна-Марія Таїджі

Дар уздоровлення фізичнохворих був лише передвісником для ще більш ціннішої милості - уздоровляти душевнохворих. Першим кроком для Анни, подібно, як і для святої Терези Авільскої, було звільнити душу, яка їй довірилась, від зла і смутку. Вона усвідомлювала собі слова Господа: "Філоретті. Як тільки злий дух вніс у серце людини сум, то він тим самим впіймав жертву у свої тенета". Тому під час зустрічі з хворим Анна-Марія спочатку намагалася своєю усмішкою і ласкою визволити душу від смутку, а потім материнським словом звільняла від пихатості. Опущена вниз голова пацієнта була знаком першої перемоги над сатаною, але хто замикався у своїй гордості, то був втрачений. "Скільки священиків, - згадував Педіціні, - було вирвано із сатанинських принад і пасток вже навіть підчас розмови з Анною-Марією". Люди різного соціального стану зі злих вовків ставали знову покірними ягнятами вже від одного її погляду.

"Можу вас запевнити, - казав Домінік, - між особами, які просили мою дружину дати їм пораду, були й розчаровані та злі люди. Коли вони розмовляли з Божою слугинею хоча б кілька хвилин, то відходили з похиленою головою і наверталися до Бога". В кімнаті Анни-Марії багато разів розгорталися родинні драми, які щоразу закінчувалися перемир'ям.

"Яким чином в нашій родині пануватиме мир і спокій, якщо ми не маємо його з Богом?" - ставила Анна часто таке питання. Вона сама намагалася випросити цей мир і спокій своєю відважною поведінкою. Навіть виступаючи перед Богом у ролі адвоката грішників, вона виявляла свою святу відвагу. Траплялося, що Анна-Марія дорікала Господу, що Він її вже, напевно, більше не любить, коли не хоче дати їй милість, якої просить: "Бачу, Господи, що Ти мене вже більше не любиш. Так, хочу навернення цієї особи. Так, знаю, що він Твій заклятий ворог, але лише тому, що він Тебе не знає. Що то є для Тебе хоча б на мить подарувати цій особі милість пізнання? Буду змушена з Тобою розлучитися, бо Ти мене не хочеш вислухати!" Так погрожують і статечні мешканці Неаполя святому Януарію, в молитвах-проханнях про чудо... Під кінець своєї жалісливої просьби Анна часто чула відповідь: "Твої бажання вже виконані!"

В останні роки життя Анна-Марія була слабкою і хворою і тому часто посилала замість себе о. Рафаеля, щоб той подбав про людей, які страждали на душевні розлади. Він мирив подружжя, готував людей до смерті, припиняв грішні зв'язки, навчав торговців не обманювати і не експлуатувати бідних...

Ось один з багатьох прикладів: молода Мануєлу Аннібалі, яку через ревнощі побив чоловік - кухар, шукала захисту і притулку в Анни. Благословенна жінка протримала її у себе вдома три дні. Разом вони молилися, а потім Анна попросила отця Рафаеля Наталі: "Пошукайте її чоловіка. Він вийде вам назустріч з кухонним ножем і буде дуже лютувати. Не бійтеся його! Ви його суворо картайте. Тоді ніж йому випаде із рук. Він буде плакати, мов дитина, впаде на коліна до ваших ніг і, нарешті, стане, мов ягнятко". Отець Рафаель Наталі пішов шукати цього чоловіка. Їхня зустріч відбулась саме так, як і казала Анна-Марія. Чоловік привітав його з кухонним ножем у руці, почав його лаяти і лютувати. Нарешті зі слізьми в очах вислухав слова священика. Отець Рафаель Наталі пригадав йому Альпи, де часто лютує буря, вдаряють блискавки, а через короткий час на синьому блакитному небі з'являється усміхнене сонце. Кухар все зрозумів...

Анна зробила подальший крок - покликала розлюченого чоловіка на спільну вечерю. Під час вечері попросила, щоб він обняв свою дружину. Обоє відійшли рука в руку, а їхнє подальше життя проходило в любові та спокою.

Кардинал Салотті так підсумував факти про соціальний апостолят благословенної Анна-Марії: "Вона докладала чимало зусиль, щоб спокій і любов запанували у кожній родині".

Ось ще історія про багате, але нещасливе подружжя. Причиною нещастя були постійні ревнощі дружини через занадто велику увагу, яку приділяв її
чоловік одній з покоївок. Постійно вибухали пекельні сцени. Обоє відвідували Анну, але кожен зокрема. Обоє просили в Анни допомоги у відновленні спокою у родині. Дружині Анна сказала заспокоїтись, а чоловікові - залишити покоївку. Обоє послухали поради, і в їхньому домі знову запанували мир, злагода.

Приблизно в той же час парох з міста Арс - святий Іван Марія Віанней - констатував зі слізьми в очах: "У сповідальниці я пізнав зло". Дім Анни був подібний до сповідальниці французького міста Арс.

Одну із її знайомих чоловік зраджував з іншою заміжньою жінкою. Анна-Марія їй порадила мовчати і молитися, запевняючи, що все буде гаразд. Розв'язка прийшла зовсім неочікувано. Одного дня невірний чоловік поспішав на домовлену зустріч. По дорозі біля церкви Сан Лоренцо Луціна цілком випадково зайшов до церкви. І що побачив? Його пасія приймала Святе Причастя! Відразу збагнув: якщо вона має відвагу обманювати Бога, то як легко вона зможе обманювати любовника?!" Залицяння скінчилося. Самокритично він визнав свою помилку і вину перед дружиною - а в сім'ї запанував спокій.

Соціальний апостолят Анни-Марії пізнали на собі міністри, реформатори, високі церковні сани і Папи. Всім вона зуміла сказати правду без компліментів. "Від великих цього світу, - казав кардинал Педіціні, а він також до них належав, - Анна вимагала визволитися від земних справ і зберігати людяне ставлення до підлеглих".

Анна-Марія ніколи не давала поради нашвидкуруч, не робила зайвих зауважень. Спочатку вона вислуховувала людину, а потім довго молилася, коли треба було, радилася зі сповідником і лише потім давала пораду. Її поради і рішення можна висловити простими словами: "Прощати і забути! Нікому не радити того, що б сама не зробила".


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

  

12-13 вересня

Святкування в Рокитному з нагоди п'ятого об'явлення Матері Божої Фатімської

15 вересня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

21 серпня

Різдво Пресвятої Богородиці - Відпуст в с. Верещиця

21 серпня

Різдво Пресвятої Богородиці - Відпуст в с. Молошковичі

21 серпня

Різдво Пресвятої Богородиці - Богослужіння на честь Дитятка-Марії

22 вересня 

Свята Літургія для родин

27 вересня

Воздвиження Чесного Хреста - 19-та річниця заснування Священичого Братсва Святого Йосафата

29 вересня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

___________