Боже, послухай благання

Боже, послухай благання,
Нищить недоля наш край.
В єдності сила народу,
Боже, нам єдність подай.

Боже, здійми з нас кайдани,
Не дай загинуть в ярмі,
Волю зішли Україні,
Щастя і долю дай їй.

О, святий наш, Йосафате
Враз з нами Бога моли,
Щоб волю дав Україні,
Щоб завитав день свободи.

Цілі правдивого християнського подружжя

Додано: 03 серпня 2008 року Божого.

“Весільні вінки скоро зів’януть, пісні прогомонять,
але присяга, складена того дня перед Господнім престолом, у дні Божого суду,
буде стояти або в книзі життя, або в книзі проклятих”

кардинал Фавльгабер

Початком християнської родини є християнське подружжя. Через подружжя Творець лучить в одне серця чоловіка та жінки.

Перша й головна мета подружнього стану життя, з волі Божої, – приводити на світ дітей. Господь, будучи всемогутнім, міг знайти інший спосіб розмноження людей на землі, але Він вибрав найкращий і найрозумніший, опертий на любові. Батько – мати – дитина творять нерозривний природний трикутник, що є наче символом Святої Трійці. Бог, даючи людині розплідну силу, наче ділиться з нею своєю творчою силою. Це дуже великий привілей подругів – співдіяти з Богом у творенні нового життя та спричинятись до існування людського роду. Кожна дитина є доказом Божого благословення, бо кожна дитина має безсмертну душу, що її Бог поручає опіці батьків.

Другорядною метою подружжя є взаємна поміч, особисте добро та щастя подругів. Між чоловіком та жінкою є велика фізична й психічна різниця. Хто з них більший своїми прикметами й чеснотами? Хто кого перевищує? Ніхто! Вони обоє великі, бо їх обох покликав Творець до великої й святої мети. Чоловік та жінка в подружжі несуть спільний тягар та спільну жертву, тому Бог хоче, аби вони мали також, наче нагороду за свою жертву, спільну приємність, задоволення й радість. Тому Господь дозволяє одруженим те, що поза подружжям ніяк, ніколи й нікому не дозволене, бо це виключно привілей подружнього життя.

Чи не добру ціль надав Господь Бог подружньому станові? Безсумнівно, так! У природі тоді є лад, краса й порядок, коли зберігаються Богом дані закони. Якщо б лише на хвилину збунтувалося сонце, місяць або земля чи небесні зорі, то одразу наступила б катастрофа. Так і з подружнім життям. Здійснення його головної мети дає спокій, радість, любов і Господнє благословення. А знехтування нею родить неспокій совісті, гріх, незгоду й руїну.

Господь у своїй премудрості надав подружжю не тільки благородну ціль, але також поставив його на сильний і тривалий фундамент, який творять єдність любові, нерозривність та святість.

Любов – цінний Божий дар, таємна сила, магніт, що притягає до себе людські серця і лучить їх в одно. Подружжя починається любов’ю, з’єднується любов’ю і тримається любов’ю. Любов у подружньому житті – це любов духовна, оперта на вірі; любов, яка йде у вічність; любов, повна взаємної пошани. Правдива любов засновується не тільки на вірі, але й на пожертві, бо пожертва – мова любові. Любов без пожертви – пустий звук.

Крім єдності любові, в основу подружнього життя Бог поклав ще й нерозривність подружньої присяги. “А що Бог злучив, людина нехай не розлучає” (Мт. 19, 6). Отож, через подружню присягу сам Господь лучить двох молодят, і тієї злуки ніхто не має права розв’язати. Символом нерозривності подружньої присяги є шлюбний перстень. Його кругла й замкнена форма означає щось одне й нерозлучне.

Третьою складовою фундаменту подружнього стану є святість. Подружжя – це не тільки Божа установа, але й Свята Тайна. Зберігання святості подружжя буде для одружених великим джерелом спокою, радості, задоволення і Божого благословення. Подружжя має святу мету – давати нове життя. Подружню святість потрібно скріпляти частою молитвою й святими Тайнами Сповіді та Причастя, тоді Христос пануватиме в серцях і родині.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

  

12-13 вересня

Святкування в Рокитному з нагоди п'ятого об'явлення Матері Божої Фатімської

15 вересня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

21 серпня

Різдво Пресвятої Богородиці - Відпуст в с. Верещиця

21 серпня

Різдво Пресвятої Богородиці - Відпуст в с. Молошковичі

21 серпня

Різдво Пресвятої Богородиці - Богослужіння на честь Дитятка-Марії

22 вересня 

Свята Літургія для родин

27 вересня

Воздвиження Чесного Хреста - 19-та річниця заснування Священичого Братсва Святого Йосафата

29 вересня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

___________