Бог – засновник подружжя

Додано: 28 лютого 2009 року Божого.

Автор: Науки для подругів

Родина в раю. Святе Письмо каже, що Бог сотворив першу людину на Свій образ та на Свою подобу. Але Адам був сам один. Тому Бог сказав: “Не добре бути чоловікові одному; сотворімо йому помічницю, подібну до нього” (Бут. 2, 18). І Бог зіслав на Адама глибокий сон та з його ребра сотворив Єву – матір усіх живучих.

Сам Бог дав Адамові подругу. Адам, побачивши її, закликав: “Це кість з костей моїх і тіло з тіла мого!” (Бут. 2, 23). Опісля ж сказав оці віщі слова: “Чоловік полишить вітця свого й матір, а получиться з жінкою своєю і будуть обоє одне тіло” (Бут. 2, 24).

Адам і Єва це дві особи, але одне тіло й одна кров. “Зв’язок подружжя, каже один учений, є такий сердечний, що подруги полишають навіть родичів; він є такий тісний, що розв’язує всякий інший зв’язок”. Чоловік і жінка близькі, як родичі і діти. “Муж, що любить свою жінку, – каже апостол, – любить самого себе” (Еф. 5, 28).

Сам Бог поблагословив першу пару людей і щедро наділив їх ласками. Чоловік відчув у своєму серці любов до жінки, сотвореної рукою Божою, та повагу до її високих прикмет. Єва ж одержала ласку охотного послуху чоловікові й досконалого віддання йому для любові Бога. “Невісті, каже апостол, не позволяю панувати над мужем, бо перше був сотворений Адам, опісля ж Єва” (1 Тим. 2, 12-13).

Обох окривала одежа невинності. Низькі думки не мали до них доступу. Вони, як були одне тіло, так також становили одне серце й одну душу. Бог поблагословив перших людей, кажучи: “Ростіть і множіться й наповняйте землю” (Бут. 1, 28).

В тих словах Бог висловив головну ціль подружжя. Тому будьте уважними, подруги! “Не журіться і не кажіть: що будемо їсти, або що будемо пити, або в що одягнемося” (Мт. 6, 13). Служіть Богові вірно, а Той, що годує птиці й одягає лелії, не забуде про вас і ваших дітей. Бог обіцяв, що людей, які дбають про Його право, забезпечить усім, чого потребують для життя. “Коли послухаєте голосу Господа Бога свого й будете сповняти всі Заповіді Його, – каже Мойсей до свого народу, – дасть вам Бог багатства всяких благ” (Втор. 28, 1).

Отже першим ділом рук Божих є подружжя. Адам володар усіх сотворінь, Єва щиро віддана йому подруга, мати людського роду. Бог обдарував перших людей, кажучи: “Пануйте над рибами морськими й над птицями небесними, і над усіми звірями й над цілою землею” (Бут. 1, 28).

Як рослина виходить з зерна, а птиця виколюється з яєчка, так Бог хотів, щоб тіло нової людини повставало з крові вітця і матері, а душу щоб одержувало від Бога. Яка це чудесна тайна походження людини! А ціль потомства – наповняти собою найперше землю, а опісля небо. Тому подружжя є святе, святим його треба вважати та дивитись на нього очима віри. За ніщо інше не карає Господь так тяжко людей, як за гріхи, що нищать християнське подружжя!

Молитовник християнської родини. – Х.: Логос, 1991. – 680 с. – С. 325–327.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

21 листопада

Св. Архістратига Михаїла - Відпуст в Мужиловичах

25 листопада

Св. Свящмч. Йосафата - Відпуст в Семінарії НСМБФ

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________