Будьте вчителями своїх дітей

Додано: 05 травня 2010 року Божого.

Автор: Науки для подругів

Навчайте дітей в ім’я Боже. Більше, ніж будь-яка інша наука, запам’ятовуються в серці дитини слова побожного батька й богобоязливої матері. Тому апостол Павло каже до батьків: «виховуйте дітей ваших у послусі й напоумленні Господньому» (Еф. 6, 4).

Учіть їх з допомогою природи. Ти, батьку, йдеш з дитиною лугом, полем або лісом. Дитина зриває квітки й цікаво розглядається довкола. Скажи їй, що всю цю красу сотворив Небесний Отець. Скажи їй, що за все це треба Богу дякувати й Бога любити. Так ти станеш для своєї дитини першим учителем релігії.

Вчіть їх з допомогою християнських образів. Коли йдеш з дитиною біля хреста, розкажи їй дещо про Божественного Спасителя й про Його страсті. А навіть у своєму домі, в якому маєш так багато образів, можеш, пояснюючи дитині значення кожного образа, навчити її не одної правди св. віри.

Поясніть їм церковний рік. Розкажіть, наприклад, дітям під час різдвяних свят про народженого Ісуса, під час Йорданських – про хрещення Ісуса в ріці Йордані, під час Великого посту – про муки Христові, на Великдень – про славне Воскресіння нашого Спасителя і т. д. Навчіть їх також високо цінувати святі речі. Не забувайте час до часу купувати собі нову побожну книжку, щоб з неї самим користати й дещо переповісти дітям. Не повинно також ні в одній християнській родині бракувати релігійного часопису. Вчіть своїх дітей змалку любити добру книжку й пресу.

Завжди звертайте думку дітей на Бога. Якщо хтось удома захворіє, скажіть до дітей: «Моліться, діти, до Бога, і Бог поверне хворому здоров’я». Коли хворий видужає, нагадайте дітям, щоб подякували Богу за цю ласку. Коли записуєте дітей до школи, нагадуйте їм, щоб просили Бога допомоги в науці. Коли діти виросли та мають вибрати якийсь стан, скажіть їм, щоб гаряче просили Бога світла й допомоги в цій надважливій справі. Особливо добре приготуйте дітей до Першої Святої Сповіді й до Першого Святого Причастя.

Молитовник християнської родини. – Х.: Логос, 1991. – 680 с.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

21 листопада

Св. Архістратига Михаїла - Відпуст в Мужиловичах

25 листопада

Св. Свящмч. Йосафата - Відпуст в Семінарії НСМБФ

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________