Подружжя після гріха перших родичів

Додано: 30 липня 2009 року Божого.

Автор: Науки для подругів

Подружжя в поган. Після первородного гріха повінь зла й нещасть залила світ. Бог прокляв землю, а князем світу став диявол. Люди забули про святе походження подружжя й почали керуватися звірячими пристрастями, що в їхніх серцях розпалило пекло.

Поганський  мужчина бачив у жінці лише те, що земське й минуще. А коли погасав в ньому вогонь пристрасті, то він безсоромно проганяв жінку зі свого дому й брав собі іншу.

Поганська жінка, позбавлена належного достоїнства, стала невільницею чоловіка, погорджена й обдерта зі стиду, впала ще нижче від нього. А які нещасні були поганські діти! Вбити дитину в поган не вважалося гріхом, як це ще сьогодні буває в поган (Китай).

Втратилася навіть єдність подружжя, тобто зв’язок одного чоловіка з одною жінкою; втратилася також нерозривність подружжя. Жиди розлучалися з жінками, що ж говорити про поган! Подружжя й родина так глибоко впали, що для їх підняття потрібен був прихід Божого Сина з неба на землю.

Христос підносить подружжя до гідності Тайни

Пресвята Родина в Назареті. Син Божий став людиною й жив у Назареті тридцять років, як член Пресвятої Родини. Ця Родина – це найкращий взірець для усіх християнських родин!

Святий  Йосиф – приклад для християнських чоловіків і батьків. Він відноситься до Пречистої Діви з найбільшою пошаною, не опускає Її в прикрих хвилях, залишається з Нею до смерті. Подумай, батьку, скільки праці переробив святий Йосиф для Ісуса й Марії! Згадай хоч би Його втечу до Єгипту. Святий Йосиф був головою Святої Родини, але Його старшинство полягало в службі Ісусові й Марії.

Марія – Непорочна Діва й Мати –  це взірець для тебе, християнська жінко й мамо. Згадай Її послух перед опікуном, святим Йосифом! Вона помагала йому в тяжкій праці, радо відбувала в його товаристві прикрі подорожі й потішала його в годині смерті. Подивися на Марію при яслах у Вифлеємі. Подивися на Неї під хрестом на Голгофті й наслідуй Її покору, мовчазливість та терпеливість.

Про дванадцятилітнього Ісуса каже Святе  Письмо, що Він мешкав з Йосифом і Марією в Назареті та був їм послушним. Уяви собі Ісуса на шістнадцятому році життя, на двадцятому та навіть на двадцять четвертому, а Він слухає Йосифа й Марії і виконує їхні поручення! Він, хоч Син Божий, помагає святому Йосифові в тяжкій теслярській роботі.

Йосиф, Марія й Ісус – що за прегарний взірець християнської родини! Тож ви, мужі й батьки, наслідуйте святого Йосифа. Ви, жінки й матері, наслідуйте Пречисту Діву Марію, а тоді й ваші діти будуть наслідувати Ісуса.

Молитовник християнської родини. – Х.: Логос, 1991. – 680 с. – С. 327–330.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

21 листопада

Св. Архістратига Михаїла - Відпуст в Мужиловичах

25 листопада

Св. Свящмч. Йосафата - Відпуст в Семінарії НСМБФ

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________