Нерозривність подружжя виникає з його суті

Додано: 06 листопада 2009 року Божого.

Автор: з циклу проповідей єпископа Тіхамера Тота

Нерозривність подружжя виникає зі самої його сутності, тому Церква так послідовно і рішуче її захищає. Подружжя повинно бути нерозривним також з огляду на моральні, педагогічні та суспільні чинники. Але вони є другорядними щодо нерозривності, яка є принциповим питанням – суттю подружжя.

Ясна  річ, що того, що не є складеним, не можна розкласти. Християнські подруги в подружжі вже не є окремими частинами, бо християнське подружжя є відображенням незбагненної єдності, яка існує між Церквою і Христом. Свята єдність між Христом і Його Церквою є вічною і нерозривною. Вона буде існувати так само довго, як буде існувати Церква, як довго на землі будуть люди. Тому зв'язок між чоловіком і жінкою, який є відображенням єдності Христа з Церквою, повинен бути настільки тривалим, наскільки довгим може бути зв'язок між людьми, тобто до смерті одного з подругів.

Церква  тут нічого не може змінити – це зрозуміла істина і незмінний факт. Отже, очікування, що Церква з бігом часу змінить свою сувору позицію і впровадить певні «пільги» в подружжі є безпідставними і безнадійними. Подібні сподівання мають люди, які не знають, що є суттю подружжя. Церква не змінить своєї позиції, бо не може! Супроти розірвання подружжя промовляє його суть. У математиці 1+1=2, в подружжі Бог встановив інше правило. Тут 1+1=1, бо через подружжя чоловік з дружиною утворюють новий, таємничий організм, обдарований найсильнішою єдністю. Тепер зрозумілі слова св. Павла, який так пише про любов чоловіка: «Так і чоловіки повинні любити своїх жінок, як свої тіла; бо хто любить свою жінку, себе самого любить» (Еф. 5, 28).

У християнському подружжі чоловік і жінка лучаться в новий таємничий зв'язок, такий, який існує між Христом і Його Церквою. Те, що становить справжню єдність, не може бути розділеним; Церкви не можна відділити від Христа, так само не можна відділити чоловіка від жінки!


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________