13 травня 1917 року

Додано: 29 січня 2018 року Божого.

Автор: з книги "Спогади сестри Лусії з Фатіми"

13 травня 1917 року ми із Франциском і Жасінтою на вершині схилу Кова-да-Ірія, будуючи мури довкола густих кущів. Раптом ми побачили світло, схоже на блискавку.

- Краще підемо додому, - сказала я своїм маленьким супутникам, - починає блискати, може бути гроза.

- Гаразд, - погодилися мої друзі.

І ми почали гнати свою отару по схилу гори. Коли ми були уже практично на середині дороги, то побачили раптом ще одну блискавку поблизу великого дуба, а за кілька кроків перед нашими очима постала над ним жінка, одягнута в біле вбрання, яке сяяло немов би сонце. Але вона сяяла яскравіше від сонячного проміння, яке відображується крізь кришталеву чашу з водою. Вражені цим видінням, ми зупинилися. Ми були близько від Неї, що потрапили у світло, яке оточувало Незнайомку або яке Вона сама випромінювала. Відстань між нами була близько півтора метра. Жінка звернулася до нас зі словами:

- Не бійтеся! Я не зроблю вам зла!

- Звідки Ви прийшли? - запитала я Незнайомку.

- Я прийшла з Неба.

- Чого Ви бажаєте від мене?

- Я прийшла просити вас приходити сюди протягом шести наступних місяців кожного 13-го числа в один і той самий час. Потім Я розповім, хто Я і чого хочу. Я повернуся сюди ще раз, усьоме.

- Я також піду до Неба? -Так!

-I Жасінта?

- Так!

-I Франциск?

- Так, але він повинен буде багато разів відмовляти вервицю.

Пригадую, я запитала ще про долю двох інших дівчат, котрі незадовго до цього померли. Вони були моїми подругами і вчилися у моїх сестер ткати.

- Чи Марія дас Невес у Небі?

- Так.

(Гадаю, їй було близько 16 років).

- А Амелія?

- Вона залишиться у чистилищі до кінця світу. (Думаю, що їй було десь 18-20 років).

- Чи хочете пожертвувати себе Богові, аби переносити усі страждання, які Він вам пошле заради відшкодування гріхів, які ображають Його, і заради навернення грішників?

- Так, хочемо!

- Тоді ви повинні будете багато страждати, але Божа благодать буде вашою силою!

Вимовляючи останні слова, Вона розкрила свої долоні, з яких вилилося проміння дуже яскравого світла. Це світло проникло до наших грудей, до найпотаємніших куточків душі. У цей час ми бачили себе у Богові, котрий був цим світлом, виразніше, ніж у найкращому дзеркалі. Охоплені внутрішнім спонуканням, ми впали навколішки і з великою щирістю повторювали: "Пресвята Трійце, благаю Тебе! Боже мій, люблю Тебе у Пресвятих Дарах!"

За хвилину Пресвята Діва Марія додала:

- Моліться щоденно на вервиці, щоб зміг запанувати мир на землі і прийшов кінець війні.

Після цього Вона почала повільно підніматися у напрямку сходу, доки не зникла у безкінечності простору. Світло, яке оточувало її, здавалося прокладало їй шлях до Небес. Потім ми не раз говорили про те, що бачили Небо, яке відкрилося нам.

Гадаю, у нотатках про Жасінту або в одному з листів я уже пояснювала, що ми по суті боялися не Божої Матері, а грози, на яку чекали і від якої хотіли втекти. Об'явлення Пресвятої Діви Марії не викликало в нас страху - воно просто здивувало. І якщо я відповідала "так" на питання чи не боялася я, то мала на увазі страх перед блискавкою і грозою, що насувалася і від якої ми хотіли втекти, тому що бачили блискавку тільки під час грози.

Остання, однак, не була блискавкою, а відбиттям світла, яке наближалося. Коли ми бачили це світло, то інколи говорили, що бачили наближення нашої Пані.

Проте розпізнати її у цьому світлі ми могли тільки тоді, коли Вона уже була над дубом. Та оскільки ми не спроможні були цього пояснити і хотіли уникнути надокучливих питань, то казали часом, що бачили її наближення, а інколи, що не бачили. Коли ми відповідали "так", то мали на думці те, що бачили світло, яке наближалося і яке справді було Нею. А коли говорили, що не бачили, як Вона приходить, це означало, що бачили Матір Божу тільки тоді, коли Вона була уже над дубом.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

14 жовтня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

20 жовтня 

Свята Літургія для родин

27 жовтня

Прп. Параскеви і Св. Мч. Назарія - відпуст в Шклі

10 листопада

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

___________