Конгрегація у справах віровчення Фатімське послання

Додано: 17 липня 2018 року Божого.

Автор: з книги "Спогади сестри Лусії з Фатіми"

Вступ

На зламі другого і третього тисячоліття Іван Павло II прийняв рішення опублікувати запис третьої частини Фатімської таємниці.

Після драматичних і жорстоких подій XX століття, одного із головних періодів в історії людства, кульмінаційним моментом якого був кривавий замах на "Христа на землі", перед нами постає дійсність, яка творить історію, а заодно з'ясовує її глибокий сенс в духовному аспекті. Духовність приймається неохоче на рівні суспільної ментальності, яка перебуває під впливом раціоналізму.

Об'явлення і надприродні знаки з'являються в усіх справах, стоять у центрі людських подій і супроводжують історію світу, вражаючи віруючих і невіруючих. Ці явища не можуть суперечити вірі. Вони повинні зосереджуватися довкола центрального мотиву Христової проповіді, тобто довкола любові Отця, яка спонукає до навернень людей, а також дає благодать здатності довіритися Йому як батькові. Саме таке значення несе у собі послання з Фатіми, наполегливий заклик якого до навернення і покаяння, до самої серцевини Євангелії.

Фатіма, без перебільшення, є найбільшим пророцтвом з усіх сучасних об'явлень. Перша і друга частина таємниці, які були опубліковані у першу чергу з турботою про закінченість документації, стосуються насамперед страшного видіння пекла, культу Непорочного Серця Марії, другої світової війни та попередження про величезну шкоду, якої завдасть Росія людству через відхід від віри і встановлення комуністичного режиму.

У 1917 році ніхто навіть уявити собі не міг, тоді як троє пастушків з Фатіми бачили, чули і запам'ятовували об'явлення, а Лусія, котра до 2005 року жила серед нас, за дорученням єпископа Лейрії і за дозволом Матері Божої занотувала усе це письмово.

Що стосується опису перших двох частин Фатімської таємниці, опублікованих раніше, а тому відомих загалу, то обрано текст, записаний сестрою Лусією у третьому спогаді від 31 серпня 1941 року. У четвертому, від 8 грудня 1941 року, сестра Лусія доповнює їх за допомогою кількох приміток.

Третя частина Фатімської таємниці була записана "за дорученням єпископа Лейрії та Пресвятої Діви Марії" 3 січня 1944 року.

Існує лише один рукопис, фотокопія якого вміщена у цій книзі. Запечатаний конверт зберігав спочатку єпископ Лейрії, та потім, 4 квітня 1957 року, його передали до Таємного архіву Святого Офіціуму, про що леїрський єпископ повідомив сестру Лусію.

Згідно з реєстром архіву, 17 серпня 1959 року комісар Святого Офіціуму отець П'єр Філіппе, ОР, узгодивши з Його Високопреосвященством кардиналом Алфредом Оттавіані, віддав конверт із записом третьої частини Фатімської таємниці Івану XXIII. Його Святість після деяких вагань відповів: "Зачекаємо. Я буду молитися. Я повідомлю Вам про своє рішення"1.

Папа Іван XXIII пізніше прийняв рішення відіслати запечатаний конверт на адресу Святого Офіціуму, так і не відкривши третьої частини таємниці.

27 березня 1965 року Павло VI прочитав її зміст разом із субститутом та архієпископом Анжело Дель'Аква, а потім відіслав конверт до архіву Святого Офіціуму, вирішивши не оприлюднювати цей документ.

У свою чергу попросив про надання цього документу Іван Павло II після замаху 13 травня 1981 року. Його Високопреосвященство кардинал Франц Сепер, Префект Конгрегації передав 18 липня 1981 року архієпископу Едуардо Мартінес Сомало, субституту і Держсекретарю два конверти: один білий з оригінальним текстом сестри Лусії на португальській мові та помаранчевий з перекладом Фатімської таємниці на італійську мову. 11 серпня цього ж року архієпископ Мартінес направив обидва конверти до Святого Офіціуму.

Як відомо, Папа Іван Павло II від самого початку мав думку посвятити світ Непорочному Серцю Марії і сам склав молитву, яку повинні були прочитати під час св. Літургії, названу "Актом посвяти". Ії було відправлено у соборі Матері

Божої Великої 7 червня 1981 року у день Зіслання Святого Духа. Цей день обрали як згадку про 1600 річницю І Костянтинопольського собору та 1550 річницю Ефеського собору. Оскільки Папа не міг узяти участі у цій відправі, то було завчасно підготовлено текст його промови. Нижче подаємо текст, узятий безпосередньо з тексту акту посвяти:

"О Матір людей і народів! Ти знаєш про всі наші страждання і надії, Ти по-материнськи відчуваєш боротьбу між добром і злом, світлом і темрявою, що потрясають світ, прийми наше прохання, яке заносимо у Духові Святому до Твого Серця, огорни любов'ю матері і Господньої служниці тих, котрі найбільше цього очікують, а також тих, на посвяту яких Ти очікуєш особливим чином. Візьми під свій материнський захист усе людство, яке Тобі, о Матінко, довіряємо. Нехай до нас усіх прийде час миру і свободи, час правди, справедливості і надії".

Тому Святіший Отець, бажаючи якнайвірніше виконати прагнення "нашої Пані з Фатіми", вирішив протягом святого Року відкуплення надати повнішої форми актові довірення від 7 червня 1981 року, поновивши його пізніше у Фатімі 13 травня 1982 року.

(дялі буде)


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

21 листопада

Св. Архістратига Михаїла - Відпуст в Мужиловичах

25 листопада

Св. Свящмч. Йосафата - Відпуст в Семінарії НСМБФ

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________