Боже, послухай благання

Боже, послухай благання,
Нищить недоля наш край.
В єдності сила народу,
Боже, нам єдність подай.

Боже, здійми з нас кайдани,
Не дай загинуть в ярмі,
Волю зішли Україні,
Щастя і долю дай їй.

О, святий наш, Йосафате
Враз з нами Бога моли,
Щоб волю дав Україні,
Щоб завитав день свободи.

Значення мовчання Лусії

Додано: 26 жовтня 2016 року Божого.

Автор: з книги "Спогади сестри Лусії з Фатіми"

Владико, можливо, дехто вважає, що я повинна була давно відкрити усе. Люди гадають, що кілька років тому усе це мало би більшу цінність. Справді, це було б правильно, якби Господь обрав мене в пророки. Проте думаю, що плани Бога були іншими, коли Він відкривав мені усі ці таємниці. Якби це було так, то Він зобов'язав би мене говорити, замість того, щоб у 1917 році зв'язати мене обітницею мовчання (ця вказівка була також підтверджена через Божих посередників).

Тому вважаю, Владико, що я потрібна була Богу задля нагадування людям про необхідність уникати гріхів та пом'якшити гнів скривдженого Господа за допомогою молитви і послуху.

Де я могла сховатися, щоб уникнути безкінечних питань, які мені ставили? Я досі лякаюсь від однієї думки, що може вийти з цього! І хоч переді мною лежить лист, в якому Ви наказуєте мені занотувати все, що я пам'ятаю ще, попри відчуття, що настав час, призначений Богом для цього, мій опір настільки великий, що я вагаюся і веду із собою боротьбу: чи повинна я віддати Вам написане, чи спалити усе? Що переможе в мені? Буде так, як цього захоче Бог. Мовчання було для мене Божою благодаттю, інакше як я змогла б описати пекло? Навряд чи я змогла б знайти потрібні слова: мої розповіді такі недоладні! Я маю слабку уяву. Один раз я сказала би так, іншого разу - інакше. Це була б суцільна плутанина, через яку справа Бога тільки постраждала б. Тому я дякую Богу, вважаючи, що усе, що Він робить, Він робить для добра.

Як правило, Господь супроводжує свої об'явлення відчуттям внутрішнього зрозуміння їх сенсу. Сама я не насмілююся говорити про це, оскільки боюся, що через свою уяву можу помилитися. Мабуть, Жасінта володіла цим даром у більшій мірі.

9. Любов Жасінти до Непорочного Серця Марії

Незадовго до того, як вона повинна була лягти у лікарню, Жасінта сказала:

- Тепер уже недовго чекати того, що я піду до Неба. Ти залишишся тут, щоб сказати людям про те, що добрий Бог твердо вирішив встановити богослужіння на честь Непорочного Серця Марії. Коли надійде година розповісти про це - не ховайся! Скажи усім, що Господь дарує нам благодать через Непорочне Серце Марії. Мусимо випросити її, щоб Серце Ісуса забажало вшанування Серця Його Небесної Матері нарівні зі Своїм. Необхідно просити про мир у Матері Божої, оскільки саме їй Бог ввірив його. Якби я тільки могла вселити в кожне серце те полум'я, яке горить у моїх грудях і яке наповнює моє серце любов'ю до Ісуса і Діви Марії!

Якось мені подарували образок із Пресвятим Серцем Ісуса, досить милий, як тільки це люди можуть намалювати. Я віднесла його Жасінті: "Хочеш образок?"

Дівчинка узяла образок, уважно роздивилася його і сказала:

- Він такий потворний! Тут Ісус зовсім не схожий на Себе! Адже Спаситель такий прекрасний! Утім, я візьму його, тому що це все-таки Він!

Жасінта завжди носила цей образок із собою. Вночі, а особливо у дні хвороби, вона клала його під подушку, поки він не порвався. Часто вона цілувала його зі словами: "Я цілую Серце Ісуса, тому що люблю його найбільше! Але хто б мені подарував образок із Серцем Діви Марії? У тебе немає такого? Мені хотілося б зберігати їх разом".

Іншого разу я принесла їй образок, на якому були зображені Чаша та Гостія. Вона взяла його, поцілувала і, сяючи від радості, сказала:

- Мій схований Ісус! Я так люблю Його! Як би я хотіла прийняти Його у Причасті! Чи причащаються на Небі? Якщо там причащаються, то я буду кожного дня ходити до Причастя. Якби Ангел прийшов до лікарні, щоб принести мені Причастя! Я б так раділа!

Коли я відвідувала її по дорозі із церкви додому, вона запитувала мене:

- Ти причащалася?

І якщо я казала, що так, вона просила:

- Підійди до мене близенько, адже ти несеш у своєму серці схованого Ісуса!

Іншого разу вона міркувала:

- Я не знаю, що це таке, але відчуваю Спасителя у собі, розумію, що Він хоче сказати мені, хоч я не бачу і не чую Його. Як це прекрасно - бути з Ним!

А якось я чула від Жасінти:

- Знаєш що? Наш Спаситель сумує. Пані сказала нам, що ми не повинні більше кривдити Його, оскільки Його і так принизили, але нікому до цього немає діла - люди продовжують далі грішити.

Післямова

Здається, Владико, це все, що я пам'ятаю про Жасінту і що ще раніше не записувала.

Я оповіла суть, про те не знаю, чи точно усе переказала, чи не переплутала, бува, одне слово з іншим. Наприклад, коли ми говорили про Божу Матір, то інколи називали її - наша добра Пані, а інколи - просто Пані. Нині не пригадую, коли ми використовували одне слово, а коли - друге. Те саме і з іншими дрібницями, які мені видаються несуттєвими.

Жертвую цю невеличку роботу для Бога і Непорочного Серця Марії як плід мого бідного та покірного послуху тим, кого вони представляють тут, на землі. Хочеться, щоб ця робота принесла плоди задля слави Божої і добра душ.

Туй, 31 серпня 1941 року.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

12 липня

Свв. Верх. Апп. Петра й Павла - Відпуст на парафії в Рясне-1

16 липня

Празник Матері Божої Параманної - Піша проща в с. Рокитне

22 липня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

22 липня

Свята Літургія для родин

2 серпня

Св. Пророка Іллі - Відпуст на парафії в с. Коти

5 серпня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

___________