Остання неділя місяця – набоженство останньої години смерті

Додано: 28 квітня 2015 року Божого.

Людина вмирає лише раз. Коли? Місце, час, рік, година перед нею є закритими, але немає найменшого сумніву, що такий час настане. Хвилина смерті - це тільки перехід, але дуже важливий перехід, із тимчасового земного життя до життя вічного. Людина боїться смерті ще й тому, що не впевнена у своїй вічності, не знає, де потрапить її душа. Не можна допустити, щоб у такій вирішальній боротьбі, в такий вирішальний час переміг сатана і кинув людину у відчай і розпуку. Добре знаючи потребу людських душ, Свята Мати-Церква дає різні середники та способи, для випрошення ласки щасливої години смерті.

Набоженство трьох "Богородице Діво"

Одним із таких набоженств з обітницею захоронення від смертельного гріха і витривання у доброму до кінця, до щасливої смерті, є набоженство трьох "Богородице Діво". Це набоженство своїм корінням сягає до початків Церкви і з кожним днем шириться все більше, підтверджуючись різними об'явленнями. Так у другій половині ХІІІ ст. Мати Божа обіцяла св. Мехтильді, яка дуже боялася смерті і просила про опіку і поміч в останній годині життя: "Зроблю це обов'язково, моя доню, але вимагаю від тебе, аби ти щодня з любові до Мене проказувала три "Богородице Діво". Ця практика, об'явлена Найсвятішою Дівою, має вшанувати Її великі привілеї: Могутності, Мудрості і Милосердя, котрими Її наділили Три Особи Божі.

Зелений Параман

У 1840 р. Мати Божа об'явила с. Юстині Бісквеубрі зі Згромадження Сестер Милосердя св. Вінкентія а Паульо Параман Непорочного Серця Марії (Зелений Параман). Він складається з одного кусочка зеленої матерії середнього розміру, на одній стороні якої є зображення Пречистої Діви в довгій білій сукні та блискучо-голубому плащі з Серцем у руках, а на другій - палаюче Серце, прошите мечем. Навколо Серця в овальній формі є напис: "Непорочне Серце Марії, молися за нами тепер і в годині нашої смерті!". Цей Параман не є подібний до інших. Особливої формули не потрібно для його посвячення і його не накладає священик; досить, щоб він був посвячений священиком і щоб його носила особа, яку бажаємо навернути чи оздоровити. Щодо спеціальних молитов, то вимагається тільки щоденне відмовлення молитви, яка виписана на Парамані. Цей середник, даний Небом, є способом для осягнення особливих ласк та навернення грішників, особливо виєднує їм щасливу смерть, але все залежить від сили довіри (надії) і віри, про що свідчать багато навернень та навіть оздоровлень.

"Велика обітниця"

Ще одним середником для випрошення щасливої години смерті є "Велика обітниця". Її Христос об'явив св. Маргареті в 1689 р.: "У виливі милосердя Мого Серця обіцяю, що Моя всемогутня любов уділить ласки остаточного витривання всім тим, що приймуть св. Причастя у перші п'ятниці в місяці через дев'ять місяців по черзі; вони не вмруть у Моїй неласці, ані теж без прийняття святих Тайн, а Моє Серце залишиться їм безпечним притулком у тій останній хвилині".

Св. Йосиф - покровитель щасливої години смерті

Св. Церква подає своїм вірним Покровителя щасливої години смерті - Св. Йосифа Обручника. Його смерть була найщасливішою з усіх живучих на землі, адже біля нього в останній годині була його Обручниця - Пречиста Діва Марія і Христос-Спаситель. Ці дві особи осолоджували і приносили велику радість для душі Св. Йосифа. Відтак християни взивають в останніх годинах свого життя найсолодше ім'я Ісуса, Марії і Св. Йосифа.

На традиційних парафіях особливо закликають і нагадують про молитву за щасливу смерть в останню неділю місяця. Започаткування цієї практики сягає часів блаженного Григорія Хомишина. Тоді в Саниславівській та Перимиській єпархії старалися практикувати молебень до Св. Йосифа в останню неділю місяця. Відтак в деяких місцевостях в цей день також відчитували молитви о щасливу годину смерті, навіть у багатьох парафіях були церковні братства, які молилися о ласку щасливої години смерті.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

21 листопада

Св. Архістратига Михаїла - Відпуст в Мужиловичах

25 листопада

Св. Свящмч. Йосафата - Відпуст в Семінарії НСМБФ

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________