Перша субота місяця

Додано: 28 квітня 2015 року Божого.

Винагородження Непорочному Серцю Матері Божої

У першу суботу місяця у храмі Свв. Верх. Апп. Петра і Павла в обідню пору відправляють вервицю з розважаннями, Часи до Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії та Святу Літургію. Святе Причастя вірні жертвують в намірі винагородити Марії за численні зневаги, завдані Її Серцю.

Набоженство п'яти перших субот місяця

10 грудня 1925 р. Мати Божа показала с. Луції (одна з трьох дітей, яким об'являлась Мати Божа у Фатімі у 1917 р.) Своє Непорочне Серце, пронизане колючим терням і промовила: "Моя доню, поглянь на Моє Серце, пронизане терням, що ним постійно невдячні люди пробивають Його через свої гріхи, прокльони та невдячність. Бодай ти старайся Мене потішити. Я ж від Себе прирікаю стояти в годині смерти з потрібними до спасіння ласками при всіх тих, що у першу суботу в місяці, п'ять місяців по черзі, висповідаються, запричащаються, помоляться вервицю та протягом 15 хвилин у Моїй присутності разом зі мною будуть розважати про таємниці Св. Вервиці: тобто Радісні, Страсні і Славні таїнства в наміренні винагородити Моєму Непорочному Серцю за зневаги".

Кармелітанський Параман

Із фатімськими об'явленнями та набоженством першої суботи місяця тісно пов'язаний також Св. Параман. В останній візії у Фатімі, що відбулася 13 жовтня 1917 р., Марія показалася трьом дітям як Мати Божа Параманна з Дитятком-Ісусом на руках. Відтак с. Луція пояснює: "Наша улюблена Володарка бажає, щоб всі віруючі носили Святий Параман", "Святіший Отець сказав це всьому світу, пояснюючи, що Св. Параман є знаком посвяти себе Непорочному Серцю Марії", "Свята Вервиця і Святий Параман невіддільні!"

Св. Параман був даний з Неба 16 липня 1251 р. Матір'ю Божою Генеральному настоятелеві Кармелітанського Чину Св. Симону Стокові. Марія пообіцяла: "Хто помре, маючи на собі цей Параман, не зазнає вічного вогню, бо він - знамено спасіння, охорона в небезпеках і запорука особливішої Моєї опіки".

Параман складається з двох малих прямокутних сукняних частин, зв'язаних між собою двома шнурками. Одна частина його лежить га грудях, а інша на плечах вірного. Особа, яка носить Св. Параман, має виконувати такі обов'язки: вдень і вночі носити на собі Св. Параман; щоденно відмовляти загальну вервицю (з 5 таїнствами); особливішим чином зберігати відповідно до свого стану чистоту душі і тіла (6 і 9 заповіді Божі) та уникати всіх нагод до нечистоти; старатися хоч раз на місяць у першу суботу місяця приступати до Св. Сповіді і Св. Причастя; наслідувати чесноти Пречистої Діви Марії і поширювати Її культ; стримуватися в середу і суботу від м'ясних страв для отримання суботнього привілею ("Я - їх Мати. Прийду до чистилища у першу суботу по їх смерті і кого там знайду - визволю і заберу до неба").

П'ятикратний Параман

З ініціативи Св. Альфонса Ліґуорі був впроваджений і через Апостольську Столицю затверджений так званий "П'ятикратний Параман". П'ятикратний Параман - це п'ять Параманів разом, з'єднаних червоним шнурочком. Той, хто носить П'ятикратний Параман і виконує приписані зобов'язання, бере участь в усіх заслугах тих Чинів, яких стосується кожен Параман, а також доступає всіх ласк, привілеїв і відпустів, що випливають з носіння цих Параманів, але мусить виконувати обов'язки, приписані кожному Параману:

1) Від Кармелітанського Параману:

- вдень і вночі носити на собі Св. Параман;

- щоденно відмовляти загальну вервицю (з 5 таїнствами);

- зберігати відповідно до свого стану чистоту душі і тіла;

- старатися хоч раз на місяць у першу суботу місяця приступати до Св. Сповіді і Св. Причастя;

- стримуватися в середу і суботу від м'ясних страв для отримання суботнього привілею.

2) Від Параману Святої Тройці:

- 3 "Отче наш", 3 "Богородице Діво" і 3 "Слава Отцу" на честь Пресвятої Тройці;

- молитва "Радуйся, Царице, Мати Милосердія" - за невільників.

3) Від Параману Непорочного Зачаття:

- 3 "Богородице Діво" - за навернення грішників і за душі в чистилищі.

4) Від Параману Семиболісної Матері Божої:

- 7 "Богородице Діво" на честь 7 мечів болю Матері Божої

5) Від Параману Страстей Господніх:

- для отримання часткового відпусту відмовити 5 "Отче наш", 5 "Богородице Діво" і 5 "Слава Отцу", під час цих молитов розважати Страсті Господні.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

21 листопада

Св. Архістратига Михаїла - Відпуст в Мужиловичах

25 листопада

Св. Свящмч. Йосафата - Відпуст в Семінарії НСМБФ

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________