Боже, послухай благання

Боже, послухай благання,
Нищить недоля наш край.
В єдності сила народу,
Боже, нам єдність подай.

Боже, здійми з нас кайдани,
Не дай загинуть в ярмі,
Волю зішли Україні,
Щастя і долю дай їй.

О, святий наш, Йосафате
Враз з нами Бога моли,
Щоб волю дав Україні,
Щоб завитав день свободи.

Листопад – дні особливої молитви за душі померлих

Додано: 28 квітня 2015 року Божого.

Церква на землі є Церквою воюючою, а душі, які відійшли до вічності і терплять у чистилищі, є Церквою терплячою. Кожен з нас на землі має обов'язок заносити молитви за душі, які відійшли до вічності, тому апостол Павло навчає: "Добродійства та взаємної допомоги не забувайте: такі бо жертви Богові приємні" (Євр. 13, 16). Пам'ять про усопших, які очікують допомоги, має бути постійна: "Про в'язнів пам'ятайте, немов би ви самі були в кайданах з ними, та про тих, що страждають, оскільки й ви самі у тілі" (Євр. 13, 3). Душі, які перебувають у чистилищі, є в'язнями і страждають, тому не можемо бути байдужими чи легковажними, але маємо їм допомагати.

Звичайно є загальні, прийняті Святою Матір'ю-Церквою дні, в які заохочується вірних давати на Святу Літургію за душі усопших. Такими днями є третій, дев'ятий і сороковий, а відатк і річниця по смерті. Крім особистого поминання померлих, Церква установила окремі дні в літургічному році, коли моляться за всіх від віку почивших. Одним із таких дні є перше листопада - день задушний. Останніми десятиліттями в Галичині і на Закарпатті прийнявся звичай цього дня іти на цвинтар і на могилах запалювати свічки. Цей звичай український народ переймає від Всесвітнього дня померлих, який вшановують практично всі народи.

На парафіях Святої Унійної Традиції УГКЦ, починаючи з першого листопада, священики відправляють дев'ятницю за душі, терплячі в чистилищі. Протягом цих днів церква вбрана в жалобні обруси, а на фани прикріплені чорні стрічки. Впродовж усієї дев'ятниці щодня можна отримати повний відпуст і пожертвувати його за душі, терплячі в чистилищі. Умови відпусту повного: Св. Сповідь, Св. Причастя, вислухання Св. Літургії, відвідання цвинтаря, де треба помолитися за померлих і в наміренні Святішого Отця.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

21 листопада

Св. Архістратига Михаїла - Відпуст в Мужиловичах

25 листопада

Св. Свящмч. Йосафата - Відпуст в Семінарії НСМБФ

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________