Від початку року в Нігерії ісламісти вбили вже 660 християн

Згідно зі звітом Товариства громадянських свобод Intersociety тільки за чотири перших місяці 2020 року в Нігерії вбито 660 християн. Насильство ісламських екстремістів надзвичайно посилилося в цій країні.

За нападами на людей і храми стоять бойовики двох ісламських організацій: Боко Харам і Фулані. За даними Intersociety, найбільше посилилися переслідування в центральних районах Нігерії та на півночі і сході країни.

«Їхня жорстокість щодо християн поза всяким контролем. Керівництво державної адміністрації та політики не реагують: або вдають, що нічого не бачать, або з ними в змові», — пишуть автори звіту. Найчастіша форма агресії щодо християн — викрадення задля викупу і напади на храми.

Саме в Нігерії в січні 2020 року сталося гучне викрадення кліриків з католицької духовної семінарії, одного з яких було вбито «бо він не переставав проголошувати Євангеліє навіть в ув’язненні». Про це з гордістю розповідав один із нападників, затриманий поліцією.

Місцеві єпископи постійно просять керівництво країни, з президентом і віцепрезидентом на чолі, про співпрацю і кращий захист для католицьких спільнот. На знак солідарності з убитими братами всі християни від початку Великого Посту ходять у чорному одязі.

Ситуацію, описану в звіті, підтверджує, зокрема, посол США в цій країні Сем Браунбек. «Ситуація стає все серйознішою. На жаль, складається враження, що влада країни не дуже зацікавлена в покращенні долі переслідуваних», — сказав він в розмові з Catholic News Agency.

Джерело: credo.pro