Нова Міс Венесуела подякувала Богу та Діві Марії за свою корону

Міс Венесуела-2020, якою стала 24-річна студентка психології Маріанхель Вільясміль, публічно заявила, що своєю прекрасною короною завдячує Богу та Божій Матері з Чікінкіри — Покровительці штату Сулія, з якого вона походить.

Пресвята Діва — покровителька не лише цього штату на північному сході країни, а і столиці Венесуели — Маракайбо та венесуельської Національної гвардії. Крім Венесуели, Божу Матір з Чікінкіри вшановують як свою Покровительку в сусідній Колумбії.

За легендою, до Маракайбо Мадонна з Чікінкіри припливла на піратському кораблі 1709р. саме з Колумбії (тоді вона називалася Новою Ґренадою). Там образ викинули за борт разом зі сміттям. Це була дошка середніх розмірів; її виловила мешканка села Чікінкіра Марія Карденас, яка прала одяг на березі озера Коківокоа, нині — озеро Маракайбо. Жінка помітила дошку між зануреним у воду одягом і після прання занесла її додому, де прикрила нею дзбан із водою. За кілька днів, 18 листопада 1709р., дошка висохла і виявилося, що на ній видніє зображення Божої Матері. Марія повісила його на стіну. За кількадесят хвилин вона почула стукіт. Коли наблизилася до дошки, щоби з’ясувати, що відбувається, то побачила сяйво і постать Божої Матері. «Це чудо! Це чудо!» — закричала вона. На її голос прибігли сусіди і підтвердили дивовижне явище.

Образ Божої Матері з Чікінкіри зазвичай перебуває в базиліці з такою ж назвою в Маракайбо. Щороку 18 листопада, в річницю об’явлення пралі Марії, в місті відбувається відпуст, що триває кілька днів. У цей час туди прибувають вірні з усього штату, щоби взяти участь у процесії на честь своєї Покровительки. Цього дня у Венесуелі також починається Різдвяний період. Музичні групи, які виконують типову для Сулії музику, що називається ґайта (сучасний різновид світської пасторалі), розпочинають грати на Святій Месі на честь Покровительки і співають пісень присвячених Їй, аж до свята Трьох Царів у наступному році.

Джерело: credo.pro