Північна Дакота: суд звільнив католицькі організації від участі у процедурах «ґендерного переходу»

Минулого тижня суд у Північній Дакоті (США) ухвалив федеральну постанову, яка дозволяє католицьким медичним працівникам, лікарням та організаціям відмовитися від виконання процедур так званого «ґендерного переходу» або страхового покриття таких процедур чи гормональних препаратів, що використовуються з цією метою, якщо це суперечить їх релігійним переконанням.

Рішення було ухвалено у відповідь на позов, поданий ще у 2016 році Католицькою Пільговою Спілкою, — організацією, до складу якої входить 65 католицьких дієцезій та 1100 афілійованих церков і власників приватних бізнесів, — проти Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб США. Позов стосувався так званого «трансґендерного мандату», що є частиною Закону про доступну медичну допомогу.

«Ця постанова — це дуже важлива перемога лікарів та лікарень, адже вона дозволить їм надалі надавати першокласну медичну допомогу відповідно до їхніх найкращих медичних суджень та релігійних переконань», — сказав Люк Ґудріч, віце-президент та старший радник Фонду релігійної свободи Бекет.

Судове рішення стосується всіх членів Католицької Пільгової Спілки, як актуальних, так і майбутніх, а також Сестер Милосердя, Університету Марії у Північній Дакоті та Сестер Марії. Фонд Бекет подав окремий позов проти «мандату трансґендерів» від імені цих трьох організацій, однак для ухвали рішення суддя об’єднав два позови в один.

Крім того, рішення забороняє Комісії США з Рівних Можливостей Працевлаштування (КРМП) видавати подібні накази або розпорядження, що засновані на її інтерпретації статевої дискримінації згідно з VII розділом Акту про Громадянські Права 1964 року.

Статут забороняє дискримінацію за ознакою раси, релігії, країни походження та статі. Даґ Вілсон, топ-менеджер Католицької Пільгової Спілки, сказав, що згадка про КРМП та VII розділ Акту в тексті судового рішення є «надзвичайно важливою».

«Ми подумали, що якщо Міністерство охорони здоров’я не зможе нав’язати нам «трансґендерного мандату», то наступним кроком воно звернеться за підтримкою до КРМП. Далі ми зробили висновок, що на підставі позову про дискримінацію вони звернуться і до VII розділу Акту про Громадянські права», — сказав Вілсон.

Акт, ухвалений у 1964 році, забороняє дискримінацію за статевою, релігійною чи расовою ознакою, але в ньому ніяк окремо не вказано ЛГБТ-осіб. Однак президент США Джо Байден одразу після своєї інавгурації підписав розпорядження, що наказує всім федеральним відомствам виконати минулорічне рішення Верховного Суду, що визнало, нібито розділ VII також охоплює собою представників ЛГБТ.

Минулого тижня кілька прелатів, включно з архієпископом Нью-Йорка Тімоті Доланом та архієпископом Оклахоми-Сіті Полом Коклі, висловились проти наказу Байдена, заявивши, що він «загрожує порушенням прав людей, що визнають існування статевих відмінностей як істину або вважають шлюб нерозривним союзом чоловіка та жінки».

У своїй заяві після винесення рішення Вілсон зазначив, що члени Асоціації тепер зможуть продовжувати надавати якісні послуги з працевлаштування своїм 90 000 співробітникам та їхнім родинам, живучи згідно своїх релігійних переконань.

В адміністрації Байдена досі не вирішили, чи будуть вони подавати зустрічний позов, щоб оскаржити рішення суду Північної Дакоти.

Андреа Піччотті-Баєр, юрист і керівник проекту «Совість», що надає підтримку у справах, що стосуються свободи віросповідання, застерігає, що хоча рішення у справі Католицької пільгової спілки є важливим, воно має обмежені наслідки, оскільки захищає лише позивачів.

«Найкращий спосіб для федерального уряду вирішити проблему — це розробити єдине правило, яке поширювало б дію цього судового рішення на всіх американців, що потребують захисту», — заявила вона. Піччотті-Баєр також підкреслила, що для уряду буде важливо не створювати протистояння між тими, хто хоче змінити стать, та релігійними громадами. «Коли ми захищаємо свободу віросповідання, ми робимо це не за рахунок обмеження прав іншої сторони. Ми захищаємо права людини за допомогою заперечення, — сказала вона. — Під час вироблення правил і навіть під час виконавчих дій важливо бути впевненим у прагненні до єдності, що не топтатиме конституційні права людей, з якими ви не згодні».

Джерело: credo.pro