У Шотландії викрали розарій, який Марія Стюарт тримала в руках під час страти

У п’ятницю, 21 травня 2021 року, невідомі зловмисники пограбували шотландський замок Арундель. Вони викрали цінності, загальна вартість яких становить понад 1 млн фунтів, серед яких був золотий розарій, що його тримала в руках королева Марія Стюарт під час страти.

Поліція повідомила, що грабіжники проникли через вікно і розбили скляну шафу, у якій зберігалися скарби. За словами працівника музею, розміщеного у замку, викрадені предмети мають «безцінне історичне значення».

«Сам розарій як виріб з дорогоцінного металу, не має суттєвої вартості, але як фрагмент історії родини Говардів та елемент національної спадщини він безцінний, — сказав він. — Викрадені предмети коштують дуже дорого, але їхня вартість як унікальних артефактів колекції герцога Норфолка набагато більша».

Ендрю Ґріффітс, місцевий депутат, назвав пограбування «злочином проти усієї нації».

Марія Стюарт, королева Шотландії, народилася у 1542 році і стала королевою ще у дитинстві після смерті її батька. У 1548 році її вивезли до Франції, і Шотландією за її відсутності правили регенти. У 1561 році вона повернулася на батьківщину щоби розпочати своє правління у якості королеви Шотландії, але змушена була зректися престолу після шести років бурхливих політичних подій.

Після невдалої спроби повернути собі трон Марія Стюарт втекла до Англії, шукаючи захисту у своєї двоюрідної сестри Єлизавети І, доньки Генріха VIII. Згодом вона також висловила свої претензії на англійський трон, у чому її підтримало багато англійських католиків, які після років переслідувань та поневірянь бажали мати своєю королевою католичку.

Шотландська королева перебувала в ув’язненні протягом 18 років, аж доки її не стратили у 1587 році. На момент смерті їй було 44 роки. Як віддана католичка, Марія Стюарт йшла на ешафот, тримаючи золотий розарій, який забрали вже з її мертвих рук. Її син, Яків І, згодом став королем Англії та Шотландії.

Джерело: credo.pro