Комуністи атакували релігійну процесію католиків в Парижі

Керований соціалістичним головою Ідальго, Париж святкує 150-річчя Паризької комуни. Ця річниця також широко пропагується Комуністичною партією Франції та її органом “L’Humanité”. Однак ця річниця також є мученицькою смертю духовенства католицької церкви в Парижі.

У 1871 році, 24 травня, у в’язниці Ла Рокет було вбито архієпископа Марселя Дарбо. Через два дні, 26 травня, столичне духовенство було вбито на вулиці Хаксо. На цьому місці знаходиться парафія Паризької Богоматері.

Паризька єпархія вирішила відзначити смерть мучеників, вбитих комунарами. У комюніке сказано: “Ми будемо молитися, щоб кров цих людей не пролилася даремно, але щоб вона могла зачепити серця людей і дозволити їм відкрити велику любов Христа Спасителя”. У комюніке нагадується, що Комуна хотіла побудувати “соціальну справедливість” на противагу католицькій вірі. Її ідеологи стверджували, що не буде «земного раю, який би чекав втручання Неба». Комунарі хотіли викорінити всю надприродну надію з умів людей і залучити їх до реформування світу. Саме тому вони вирішили ліквідувати духовенство фізично. Мученики з вулиці Хаксо померли з любові до Христа і дали живе свідчення того, що небо і земля не є окремими реальностями. Любити Бога – це любити людей. Служити Богові – це служити своїм дітям, – йдеться в комюніке Паризької єпархії.

Святкування 150-ї річниці католицьких мучеників Паризької комуни відбулося в останній тиждень травня. Були заплановані служби, наукові конференції та відвідування могил мучеників. У суботу, 29 травня, відбулась процесія Марш мучеників і Свята Меса. 30 травня хресна хода планувалась шляхом, який мученики пройшли від колишньої тюрми Рокет до церкви Нотр-Дам де Отагес, місця, де їх стратили. По дорозі були медитації під проводом парафіяльних спільнот Богоматері Неустанної Помочі, Богоматері від Хреста та Сен-Жан-Батіст де Бельвіль.

На цю католицьку процесію, організовану Паризькою єпархією, напали крайні ліві активісти. Учасників процесії ображали комуністичні активісти, лунали погрози. Один із учасників ходи Ніколас Луї-Ріел повідомив, що деякі агресори були напідпитку. Згодом вони почали кидати в католиків різними предметами та фізично їх атакувати.

У неділю, 30 травня, в інтерв’ю Ле Фігаро, допоміжний єпископ Парижа сказав, що мета процесії суто релігійна, в ній взяли участь сім’ї з дітьми, люди похилого віку. Учасників провокували з самого початку. Напруга зросла перед кладовищем Пер-Лашез. Тут з’явилися нові “комунари”. Вони заглушили молитви та пісні католиків, скандували «Ми ненавидимо Версаль! Смерть фашистам! ”. На бульварі Менільмонтант справи ставали ще гіршими. Група близько 20 молодих людей з червоним прапором, за даними “Le Figaro” активістів Antifa, “вступила в бій”. Вірних штовхали і били. Їхні церковні прапори були вирвані, а ветеранський стандарт розтоптаний. Двоє людей похилого віку постраждали.

Поліція втрутилася досить пізно, поліцейських було мало. Вірні скоротили процесію і сховались у найближчий храм Хрестової Богоматері. “Ми чекали і молилися, поки поліція нас не вивела”, – сказав один з організаторів Le Figaro. Антирелігійний дух Паризької комуни знову налякав вулиці цього міста.

Джерело: rodyna.org.ua