Іспанія: міська влада заборонила ходу зі статуєю Марії

Влада міста Хетафе, що поблизу Мадрида, зазнала критики в соцмережах та регіональній пресі за непослідовність в організації вересневого регіонального свята за надмірні протиепідемічні обмеження.

Головною теми критики на адресу мерії міста, а особливо — мера, Сари Ернандес, стала непослідовність дотримання санітарних обмежень. Політик, яка пов’язана з Іспанською соціалістичною робітничою партією (PSOE), що співкерує країною, заборонила традиційну процесію зі статуєю Божої Матері, покровительки міста, а також її виставлення в кафедральному соборі Хетафе.

В обґрунтування свого рішення Ернандес заявила, що процесія містом зі статуєю Марії не може відбутися через високий ризик для здоров’я населення під час пандемії Covid-19.

Натомість численні коментатори та користувачі інтернету вказують на непослідовність мерії Хетафе, яка заборонила релігійні процесії, але організувала у вересні 2021 р. на території міста кілька масштабних культурно-розважальних подій. У них брали участь тисячі мешканців міста, а також туристи. Це, зокрема, були музичні концерти та феєрверки, під час яких ніхто не дотримувався вимог соціальної дистанції.

Частина ЗМІ стверджує, що заборона організації процесії в Хетафе має риси ворожості місцевого мера щодо Церкви та традиційних цінностей. Медіа нагадали, що раніше Ернандес з ідеологічних причин наказала зняти зображення іспанської королівської пари в залі засідань мерії.

Джерело: credo.pro