Медсестра, звільнена за відмову сприяти абортам, виграла в суді своє поновлення

Суд в Іллінойсі, США, оголосив рішення на користь Сандри Рохас, яка була звільнена за спротив сумління.

Ця медсестра не бажала скеровувати жінок до абортних закладів ані допомагати їм із доступом до контрацептивних і ранньоабортивних медикаментів. Як ствердив суд, звільнення було незгідне з законом.

Сандра Рохас працювала медсестрою 18 років, перш ніж 2015 р. запровадили нову вимогу, яка змушувала медсестер скеровувати жінок у центри абортів, допомагати їм в отриманні препаратів, які викликають аборт, і в доступі до контрацептивів. Сандра, католичка, не погоджувалася на це, через що її звільнили з роботи.

Суд ствердив, що «Департамент охорони здоров’я міг розсудливо обійтися з запереченнями Рохас, не звільняючи її з праці». Тобто це була дискримінація жінки з огляду на її погляди і спротив сумління.

Згідно з законом про право на спротив сумління, Сандра Рохас мала право зберегти свою посаду і свої пролайф-цінності. Рішення про її звільнення, таким чином, не відповідає вимогам, визначеним законодавством штату.

Сандру Рохас представляв головний захисник Ноель Стеретт разом з адвокатами з Alliance Defending Freedom (ADF) — християнської неприбуткової організації, метою якої є захист релігійних свобод і святості життя.

«Жоден американець не повинен бути примушуваний скеровувати жінок на аборт або допомагати пацієнтам у доступі до контрацептивів — а особливо медичні працівники, які вибрали цю професію, щоби слідувати за своєю вірою і рятувати життя, а не відбирати його», — сказав Стеретт.

«Рішення суду є виграшним для всіх працівників служби охорони здоров’я в усьому штаті Іллінойс. Працівники служби охорони здоров’я не повинні бути зобов’язані ламати совість, щоби зберегти роботу», — додав він.

Джерело: credo.pro