Анонсуючи його презентацію, з думкою про його публікацію під час Пленарної Асамблеї SCEAM (Симпозіум Конференції Єпископатів Африки та Мадагаскару), запланованої на липень 2025 р., архиєпископ Кіншаси зазначив, що в роботі над ним задіяно 37 африканських єпископських конференцій. “Підходячи до цього питання з душпастирської точки зору” та застосовуючи “душпастирську методологію”, Комісія вирішила “зустріти виклик, який виникає як від тих, хто вже був у полігамних зв’язках до прийняття віри, так і від охрещених членів Церкви, які вступають у полігамію після навернення”.
“Для вирішення цієїї проблеми було створено робочу комісію з 12 експертів із представниками з усієї Африки та її островів”, — пояснюється в тексті. Зазначено, що до комісії входять фахівці в різних галузях, таких як догматична та фундаментальна теологія, Біблія, душпастирство, канонічне право та антропологія. Їхній спільний досвід дозволить провести всебічне та поглиблене вивчення полігамії за допомогою “міждисциплінарного підходу”, який має надати детальну інформацію та практичні вказівки, щоб супроводжувати осіб, які перебувають у полігамних зв’язках в африканському контексті.
“Залишаючись непохитною у своїй відданості католицькій доктрині щодо подружжя, Церква в Африці прагне дослідити питання полігамії з душпастирської точки зору, зосереджуючись на ключовому питанні: яка форма душпастирської опіки найбільш прийнятна для супроводу осіб, які перебувають у полігамних зв’язках?” – йдеться у заяві.
Зазначений документ, після голосування й ухвалення африканськими єпископами під час пленарної асамблеї, буде передано до Риму для “подальших теологічних та доктринальних вказівок”, аби “душпастирський підхід, розроблений Церквою в Африці, відповідав ширшому вченню вселенської Церкви”.