Звернення греко-католицького єпископату Галичини до світової громадськості з приводу голодомору в Україні

Україна в передсмертних судорогах! Населення вимирає голодовою смертю. Побудована на несправедливості, обмані, безбожництві, деправації — людоїдна система державного капіталізму довела багатий недавно край до повної руїни. Перед трьома роками керманич Католицької Церкви св. Отець папа Пій XI енергійно протестував проти всього, що в большевизмі противно християнству, Богові та людській природі, перестерігаючи перед страшними наслідками таких злочинів, і цілий католицький світ, а з ним і ми долучилися до того протесту. Нині бачимо наслідки поступовання большевиків: положення з кожним днем стає там страшніше.

На вид таких злочинів німіє людська природа, кров стинається у жилах.

Безсильні подати яку-небудь матеріяльну допомогу конаючим братам, взиваємо наших вірних, щоби молитвами, постами, всенародньою жалобою, жертвами і всіми можливими добрими ділами християнського життя випрошували з неба помочі, коли на землі нема ніякої надії на людську поміч. А перед цілим світом знову протестуємо проти переслідування малих, убогих, слабих і невинних, а гнобителів обвинувачуємо перед Судом Всевишнього.

Кров робітників, що в голоді орали чорнозем України, взиває пімсти до неба, а голос голодних женців дійшов до Господа Саваота.

Усіх християн цілого світу, усіх віруючих у Бога, а особливо всіх робітників, селян, передовсім усіх наших земляків, просимо прилучитися до цього голосу протесту та болю і розповсюдити його в якнайдальші країни світу.

Усі радіостанції просимо рознести наш голос цілому світові; може, дійде він і до убогих хатин, конаючих із голоду селян.

Нехай перед страшною смертю серед лютих страждань голоду буде для них хоч малою потіхою гадка, що їх братії знали про їх страшну долю, над ними боліли, терпіли та за них молилися.

А Ви, страждаючі, голодуючі і конаючі браття, призивайте Милостивого Бога і Спаса нашого Ісуса Христа; люті терпіте муки — приймаєте їх за гріхи свої, за гріхи цілого народу, — і кажіть з Ісусом Христом: "Нехай буде воля Твоя, Отче Небесний!" — Прийнята для Божої волі смерть — це свята жертва, що з жертвою Ісуса Христа злучена, принесе Вам Небесне Царство, а цілому народові — спасення.

Дано у Львові, вдень св. Ольги, дня 24. УІІ.1933р.Б.

 + Андрей Шептицький, митрополит,

+ Григорій Хомишин, станиславівський єпископ,

+ Йосафат Коциловський, перемиський єпископ,

+ Микита Будка, патарський єпископ,

+ Григорій Лакота, перемиський єп.-помічник,

+ Іван Бучко, львівський єп.-помічник,

+ Іван Лятишевський, станиславівський єп.-помічник.

24 липня 1933 р. Б.

Українська суспільно-політична думка в XX ст. - Мюнхен, 1983. - Т. 2 - С. 353-354.