Третя таємниця заповідає упадок пастирів
Заповідана криза віри, яка, за словами єп. Фатіми, стосується всіх континентів, не може відбуватися без відома Папи. Яким чином може бути захитаний догмат Віри без упадку того, чиїм першим обов'язком є зберігати Віру бездоганно чистою?
Вже ІІ Таємниця показала, як обіцяні кари впали і будуть ще спадати через нехтування Папою Фатімського послання. Росія поширила свою облуду по всьому світу, бо Папа не посвятив її Непорочному Серцю Марії в той спосіб, який Вона вимагала.
Одночасно можна зробити висновок, що криза віри пошириться по всьому світу, бо Папа не хотів ані виявити ІІІ Таємниці, ані виконати того, що в ній вимагала Мати Божа.
Повертаючись до першої думки Таємниці: дивує заповідана обіцянка, що власне в Португалії буде збережений догмат Віри. Однак відповідальною за "збереження догмату Віри" є Апостольська Столиця. Було б нормально і навіть відповідно, коли б замість "в Португалії" було написано: "в Римі".
О. Йоахім Алонсо (помер 12 грудня 1981 р.), іменований через єп. Фатіми офіційним експертом Фатімських об'явлень, мав найчастіший доступ до с. Луції. Згідно з його словами, ІІІ Таємниця говорить про "занедбання з боку пастирів", про "тяжке легковаження з боку вищої ієрархії в Церкві". Якщо о. Алонсо помилявся в поясненні третьої Таємниці, то напевно с. Луція, яка неодноразово заперечувала фальшиві гіпотези, поінформувала б його про це.
У цих тяжких часах кризи віри вражає той факт, що с. Луція не говорить як про перший запобіжний (рятівний) середник про потребу прислухатися до розпоряджень Церкви. Навпаки, вона пише: "Не чекайте на те, аж поки з Риму, від Святішого Отця, надійде заклик до покути для всього світу; не чекаймо також, аж поки надійде він від дієцезіальних єпископів чи від монаших згромаджень. Ні!" Слід пам'ятати, що с. Луція сказала це в 1957 р., коли католики дивилися на Рим з безмежним довір'ям. Отже, вона має перед очима інший час, звертаючись до стада, опущеного через своїх пастирів: "Тому тепер ми повинні самі розпочати власну духовну віднову. Кожен повинен рятувати не тільки свою душу, але й душі, які Бог поставив на нашій дорозі". Якщо потрібно рятувати себе самих, це означає, що настане час, коли пастирі вже не будуть вказувати властивої дороги порятунку для душ. Настане час, коли вже не будуть старатися відтягувати людей від облуди і пасток світу, навертаючи їх до Бога за посередництвом Непорочного Серця Марії. Пастирі не будуть займатися посланням Непорочної, не будуть голосити вірним вимог і обітниць Матері Божої Фатімської, запропонованих світові як ефективні запобіжні (рятівні) середники для стримання страшних кар, які загрожують сьогоднішньому світові, що потопає в гріху й апостазії.
Ця теза є ключем до розуміння багатьох подій, пов'язаних з Великою Таємницею:
1. Стає зрозуміло, чому с. Луція відчувала неможливість написання цієї Таємниці і переживала справжню агонію. "Якщо в ній іде мова, − говорить о. Алонсо, − про боротьбу в лоні самої Церкви і тяжке занедбання з боку пастирів, тоді стає зрозумілим, чому Луція мала відразу, яку майже неможливо перебороти в природний спосіб". Для покірної монахині, яка звикла до факту, що її настоятелі є представниками Бога, Божий примус переказання їм такого суворого застереження мав бути справжньою мукою.
2. Зрозумілими стають також багато висловів трьох візіонерок на тему Святішого Отця. Аж після об'явлення Великої Таємниці Якинта, яка "дуже переймалася деякими речами, виявленими в Таємниці", почала жертвувати молитви і терпіння в наміренні Святішого Отця. Навіть у в'язниці (13 серпня 1917 р.) вона не забувала про молитву за Папу. Тому "Святіший Отець" буде відігравати особливу, а може навіть першорядну роль в останні місяці життя малої Якинти.
Одного дня дівчинка мала візію Святішого Отця: "Побачила Святішого Отця в дуже великому домі. Він клячав при столику, мав лице, закрите долонями і плакав. Назовні було багато людей, деякі кидали в нього камінням, інші вигукували і вимовляли бридкі слова. Бідний Святий Отець! Мусимо дуже молитися за нього".
Чи ця візія стосується Папи, який врешті зважиться виявити Третю Таємницю? Якщо с. Луція переживала справжню агонію, щоб її списати, то можна собі уявити страшні терпіння того, який має її опублікувати. Певна річ, що той Папа, який зречеться компромісу своїх попередників, зважившись на такий вчинок, викличе на себе гнів усіх ворогів Матері Божої. Тоді, більше ніж коли-небудь, "Святіший Отець буде багато страждати".
При іншій нагоді Якинта говорить про іншу візію: "Чи не бачиш доріг, стежок і полів, повних людей, які плачуть з голоду, не маючи чого їсти? А Святіший Отець молиться в церкві перед Непорочним Серцем Марії, і разом з ним моляться дуже багато людей". Можна припустити, що йдеться про Папу, який врешті посвятить Росію Непорочному Серцю Марії. Можливо, Мати Божа показала Якинті, в якій трагічній ситуації відбудеться нарешті посвячення Росії, якого Вона так наполегливо вимагає від 1929 р.? "Зроблять це, але буде запізно!"− сказав Ісус до с. Луції.
Так само й життя с. Луції минає серед молитов і жертв за Святішого Отця. Вона часто закликає молитися в наміренні Папи. В другому спогаді писала: "Не було молитов і жертв, під час яких би ми не зверталися до Бога з благанням за Святішого Отця".
Ця турбота, така вражаюча в малих дітях, досконало засвідчує, що ІІІ Таємниця виразно згадує про можливе ослаблення Пап і про переслідування, яких вони зазнають через власні помилки. Саме це мав на увазі Господь Ісус, коли сказав до с. Луції в серпні 1931 р.: "Перекажи Моїм слугам: оскільки вони поводяться подібно до короля Франції, відтягуючи виконання Мого прохання, то їх спіткає таке саме нещастя"\1.
3. Стає зрозумілим, чому Папи далі відмовляються виявити Третю Таємницю. Кардинал Оттавіані стверджував у 1967 р., що ця Таємниця "зарезервована для самого Святішого Отця". Папа Йоан ХХІІІ сказав, що цей текст не стосується його понтифікату. Павло VІ, за словами кардинала Оттавіані, вирішив, що ще не настав час для виявлення Таємниці. О. Алонсо наводить причину: Таємниця відкриє те, що допровадило до кризи віри (тобто ідеологію модернізму), звинуватить пастирів у занедбанні, визнає рацію за тими, які боронять традиційну Віру.
3. Вирішальна боротьба між Невістою і драконом
Окрім заповіді апостазії і упадку пастирів, третя частина Фатімської Таємниці порушує ще інші теми, а саме − останню боротьбу між Божим Царством і Синагогою Диявола.
Важлива розмова, яка спричинила "покарання" с. Луції
Під час вже неодноразової цитованої розмови з о. Фуентесом 26 грудня 1957 р. с. Луція порушила теми, які досі були згадані лише натяком. Як ніколи до цього, вона говорила про кризу в Церкві, про небезпеки для духовенства і т. д. - безсумнівно, завуальовані натяки до ІІІ Таємниці. Монахиня також пояснила: "Мати Божа не сказала мені, що ми є в останніх часах світу, але дала мені це зрозуміти. (...) Вона сказала, що диявол готується до вирішальної боротьби з Матір'ю Божою; вирішальна ж боротьба є остаточною, де виявиться, на чиєму боці буде перемога, а на чиєму поразка".
Викрила вона також диявольський план, що полягає в нападі насамперед на пастирів, на тих, які мають керувати душами: "Диявол готується до вирішальної боротьби проти Матері Божої. Оскільки він знає, що найбільше ображає Бога, йому потрібно здобути якнайбільшу кількість душ, тому він зробить усе, щоб здобути душі, посвячені Богові, тоді доступ до душ буде вільний для нього, і він з легкістю може їх здобути". Чи в 1957 р. можна було якнайточніше провістити катастрофу, яка настала після ІІ Ватиканського Собору, коли упродовж останніх 30 літ майже 100 000 священиків і багато монахів та монахинь полишило духовний стан, а велика частина тих, які в ньому залишилися, систематично нищать віру через пропагування або мовчазну згоду на єресь (екуменізм, модернізм, лібералізм, релігійну свободу) в самій Церкві?
Ці слова с. Луції спричинили негайну реакцію курії Коїмбра, яка не тільки видала наклепницьке освідчення проти о. Фуентеса, але також змусила монахиню до мовчання. Відтоді публічно почали критикувати її висловлювання, а тим, які хотіли контакту з нею, було сказано, що "с. Луція вже не має чого сказати на тему Фатіми"; були обмежені також її відвідини.
"Диявольська хвиля, яка шаленіє в світі"
Незважаючи на наказ мовчання, с. Луція могла писати листи до близьких рідних (вона має в родині трьох священиків) та знайомих; з тих листів, на жаль, дуже мало залишилося, деякі (щоправда, частково) опубліковані.
29 грудня 1969 р. с. Луція написала: "Те, що деякі здезорієнтовані особи висловлювалися проти відмовляння Вервиці, є фальшиве (...) Це диявольське замішання! Не дозвольте ввести себе в оману!"
4 квітня 1970 р. вона звернулася до свого сестрінця, священика: "Хай ваш апостолят (...) буде для душ світлом Віри, яке їх провадить дорогою Правди, Надії і Любові! (...) Тому не дайтеся звестися доктринам баламутів (заколотників) (...) Це диявольська затія (...) Мусимо сказати душам, що сьогодні більше ніж будь-коли потрібно молитися за нас і за тих, які є проти нас. Мусимо відмовляти Вервицю щоденно. Це молитва, яку Мати Божа найбільше поручала, передбачаючи теперішні дні диявольської кампанії! (...) Чому молитва, навчена і поручена нам від Бога, має бути вже неактуальною? Легко тут розпізнати підступ диявола і його прибічників, які хочуть віддалити душі від Бога через віддалення їх від молитви". В тому самому листі с. Луція просила про часте виставлення Святих Тайн, про публічне відмовляння Св. Вервиці, про Марійні процесії. Важко собі уявити в такому короткому листі більше уваг і прохань, які б суперечили сьогоднішній орієнтації в Церкві.
13 квітня 1971 р. вона написала до іншого сестрінця, о. Йосе Валінхоса, салезіянина: "Бачу в листі Отця, що Отець переживає з причини замішання наших часів. Звичайно, це дуже сумно, що стільки осіб опановано диявольською хвилею, яка шаленіє на світі, і що ті особи є настільки засліпленими, що не можуть зауважити облуди! (...) Диявол дуже підступний і шукає наше слабке місце, щоб нас атакувати. Якщо ми не будемо чуйними і якщо не просимо Бога про сили, тоді упадаємо, бо живемо в дуже тяжких часах, а ми є слабі. Тільки Бог зможе вчинити, щоб ми витривали".
12 квітня 1970 р. вона відписала від імені Матері Настоятельки до Марії Терези да Кунга: "Хай щоденно відмовляється Вервиця. Мати Божа повторювала це у всіх об'явленнях, щоб нас уберегти від диявольського замішання, щоб ми не дали звести себе фальшивими науками. На жаль, люди переважно є несвідомі, тому впадають в облуду. Тому велика відповідальність лежить на тих, які мають обов'язок керування іншими". І ще раз повторила зауваги про диявольське замішання в усьому світі.
29 травня 1970 р. с. Луція так писала до того самого адресата, ще гостріше виявляючи махінації ворогів: "Бачимо, як союзники диявола працюють для справи зла і не бояться нічого!", вимагаючи від пастирів не бути малодушними та боягузливими.
16 вересня 1970 р. вона написала лист до монахині Мати Мартінс, з якою була разом в новіціяті в Туї: "Бідний Ісус, який нас спас з такою любов'ю, а Його так мало розуміють! Так мало люблять! Так мало Йому служать! Сумно дивитися на таку велику дезорієнтацію, і то багатьох осіб, які посідають відповідальні становища! (...) Ми мусимо задоситьучинити через якнайтісніше з'єднання з Господом; уподібнитися до Нього, щоб Він був у нас Світлом світу, який потопає в мороці облуди, аморальності і пихи (...) Це тому, що демон зміг пропагувати зло під виглядом добра, а сліпі керують сліпими, як це Господь нам говорив в Євангелії, і душі заведені в блуд. З усього серця посвячуюся за священиків і за про важливість набоженства Св. Вервиці і про користі від щоденного її відмовляння. Наприкінці с. Луція ще раз повторила: "Тому диявол так бореться проти неї (Вервиці)! А що найгірше: він зміг впровадити в блуд і звести ті душі, які мають велику відповідальність через становище, яке посідають! Це сліпі, які керують сліпими!"
У грудні 1971 р. в іншому листі до Мати Мартінс, с. Луція на виразне поручення Матері Божої знову писала про важливість відмовляння Св. Вервиці, бо Мати Божа "знала, що прийде час, коли диявол і його слуги будуть воювати проти цієї молитви, щоб віддалити душі від Бога".
Варто пригадати, що всі листи с. Луції були цензуровані перед публікацією, а про деякі справи їй не вільно було писати. Однак доступні нам фрагменти цілковито згоджуються з тим, що вже вище було порушене в зв'язку зі змістом ІІІ Таємниці. Для с. Луції зло не тільки існує в світі, що "потопає в мороці блуду, аморальності і пихи"; зло існує також у Церкві, в якому диявол має своїх "прихильників" і "партизанів", які діють з надлюдською енергією. Не йдеться тільки про занедбання або літеплість душпастирів, але також про "фальшиві науки", про "диявольське замішання", про "засліплення". А що найважливіше: "замішання" стосується тих, "які мають велику відповідальність" у Церкві і місію "керування душами". Сестра Луція часто висловлює жаль з причини багатьох пастирів, які "дозволяють собою керувати через диявольську хвилю, яка шаленіє в світі". Чи можна виразніше написати про кризу в Церкві?
Сестра Луція завжди була тихою, покірною і послушною монахинею, завжди піддана волі настоятелів. Як могла вона тоді написати такі суворі слова на тему ієрархії? Це стає зрозумілим тільки на тлі отриманих об'явлень, а особливо тих, що стосуються ІІІ Таємниці. Сама це вона неодноразово підтвердила, кажучи, що вже в 1917 р. Мати Божа "знала, що такий час настане" і хотіла нас "уберегти від тих часів диявольського замішання".
Велика апостазія "останніх часів", заповідана в Святому Письмі
С. Луція, яку часто запитували про Третю Таємницю, одного дня відповіла: "Це є в Євангелії і в Апокаліпсисі, читайте їх!" В її листах і розмовах постійно повертаємося до цієї теми: небезпека вічного засудження, диявольське замішання, що вводить душі в оману, останні часи!
З другого боку, ієрархія постійно уникає цієї теми і ігнорує її майже 40 літ. Загальновідомий оптимізм і ейфорія текстів ІІ Ватиканського Собору, де ані разу не цитуються кількаразові слова Ісуса Христа на тему парузії (Його останнього приходу наприкінці світу) і останніх речей. Якщо Третя Таємниця заповідає кризу в Церкві і втрату віри на цілих континентах, то чи не відповідає вона особливо тривожно пророцтвам Св. Письма про "апостазію останніх часів"?
С. Луція виразно сказала о. Фуентесу: "Ми є в останніх часах". Кардинал Ратцінгер після прочитання Таємниці виявив головні теми ІІІ Таємниці журналістові Вітторіо Мессорі: "Радикальний заклик до навернення, безоглядна важливість історії, небезпеки, які загрожують вірі і життю християнина, а потім і світові, особлива серйозність останніх часів". В самій розмові Кардинал підкреслив, що "речі, які містяться в ІІІ Таємниці, згоджуються з тим, що заповідає Св. Письмо і що підтверджено через багато Марійних об'явлень".
Єп. Венанціо, ординарій Фатіми, видав 26 липня 1966 р. "Пастирський лист", в якому так прокоментував інтерв'ю кардинала Керейри "Фатіма ще не сказала свого останнього слова": "Не можна обмежувати Фатіму до сенсаційних пророцтв про страшні війни. Ми підтверджуємо, що Фатіма є чимось набагато важливішим. Фатіма насправді "актуалізує" весь євангельський сенс Церкви, есхатологічно спрямованої у майбутнє, яке, зрозуміло, перебуває в руках Бога і якому продовжує загрожувати "тайна беззаконня, що вже тепер діє" (ІІ Сол. 2,7).
Всі ці свідоцтва переконують, що Третя Фатімська Таємниця дивовижно перегукується з висловами Св. Письма, які стосуються "останніх часів": "Тоді видадуть вас на муки й уб'ють вас; вас будуть ненавидіти всі народи імени Мого ради. Багато тоді спокусяться (...) Чимало лжепророків устане і зведуть багато людей. Через те, що розбуяє беззаконня, любов багатьох охолоне" (Мт. 24, 9-12); "Син Чоловічий, коли прийде, чи знайде на землі віру?" (Лк. 18,8). Св. Петро в своєму другому Посланні пише про "фальшивих вчителів", а Апостол Юда твердить: "Останнього часу будуть насмішники, що діятимуть у своїх похотях безбожних" (Юда 18); св. Йоан заповідає Антихриста, який надходить (І Йо. 2, 18-29; 4, 1-6; ІІ Йо. 7-11). Св. Павло неодноразово згадує про останні часи: "За останніх часів деякі відступлять від віри і пристануть до духів обманних і навчань бісівських" (І Тм. 4, 1-2); "Буде час, коли люди не знесуть здорової науки, але всі душі, посвячені Богові, передусім за тих, які впали в блуд і гинуть!" Пізніше йде довгий фрагмент за своїми пожаданнями зберуть навколо себе вчителів, щоб уприємнювати собі слух, і від правди відвернуть вухо, а повернуться до байок" (ІІ Тм. 4, 3-4); "Настане відступство й виявиться чоловік безбожний, син погибелі, той супротивник, який зноситься понад усе, що зветься Богом чи святощами, так що сяде сам у храмі Божім і видаватиме себе за Бога" (ІІ Сл. 2, 3-4).
Св. Письмо говорить про апостазію, яка попередить тріумф Христа. Якщо наприкінці Великої Таємниці написано, що "Непорочне Серце Марії затріумфує", то Третя Таємниця, яка передує тріумфові Марії, говорить про саму апостазію.
V. ВИЯВЛЕННЯ ІІІ ТАЄМНИЦІ
Йдучи далі історією висловлювань про третю Таємницю, починаючи від першої згадки про неї с. Луцією, опісля висловів тих одиноких людей, які все ж таки її читали, і дослідників, експертів-теологів Фатіми, кожен з нас може зрозуміти її важливість, що найпевніше провіщає майбутні події, які чекають не тільки ціле людство, а й Католицьку Церкву.
Неочікувані для всіх події, пов'язані з третьої Таємницею і її виявленням, відбулися в першому десятилітті третього тисячоліття.
13 травня 2000 р. відбулася беатифікація малих пастушків з Фатіми, Францішка і Якинти. І ось на закінчення беатифікації кардинал Содано заповів швидке виявлення третьої Таємниці, затримка рахується тільки днями, оскільки Конгрегація Науки Віри має її опрацювати. І дійсно світ застиг в очікуванні.
26 червня 2000 р. Ватикан опублікував текст, який приписувався третій Таємниці, що написала с. Луція, ось він:
"Третя частина таємниці, об'явленої 13 липня 1917 р. в Кова да Ірія-Фатіма.
Пишу в дусі послуху Тобі, мій Боже, який мені це наказуєш через Його Ексцеленцію Шановного Єпископа Лейрії і Твою і мою Найсвятішу Матір.
По двох частинах, які вже представила, ми побачили по лівій стороні Нашої Пані дещо вище Ангела, який тримає в лівій руці вогнистий меч; що іскриться, викидаючи язики вогню, здавалося, що підпалює світ; але гасли вони в зіткненні з блиском, який променів з правої руки Нашої Пані в його напрямі; Ангел, вказуючи правою рукою на землю, промовив сильним голосом: Покута, Покута, Покута! І ми побачили в безмежному світлі, яким є Бог, щось подібне до того, як бачиться особи в дзеркалі, коли переходим перед ним єпископа в білому, ми мали передчуття, що це Святійший Отець. Багато інших єпископів, священиків, монахів і монахинь, що входили на круту гору, на вершині якої стояв великий Хрест, збитий з необтесаних балок, немов з коркового дерева, покритого корою; Святіший Отець, доки дійшов туди, перейшов через велике місто, наполовину зруйноване і напівтремтячим, непевним кроком, мучений болем і терпінням, йшов, молячись за душі мертвих людей, тіла яких зустрічав на своїй дорозі; дійшовши до вершини гори, клячучи у стіп великого Хреста, був убитий групою воїнів, які декілька разів вистрілили в нього зі стрілецької зброї, так само загинули один по другому інші єпископи, священики, монахи і монахині та багато світських осіб, мужчин і жінок різних класів і станів. Під двома раменами Хреста були два Ангели, кожний тримав у руці кубок з кришталю, до яких збирали кров Мучеників і нею скроплювали душі, які наближалися до Бога".
Перед тим була передмова секретаря Конгрегації Науки Віри архиєп. Тарцізіо Бертоне і в кінці теологічний коментар префекта Конгрегації Науки і Віри кард. Йосифа Ратцінгера, де вказано, що слова "Покута" означають клич до навернення і зросту віри, а також, що візія вбитого Святішого Отця стосується минулого, замаху на життя Папи Івана Павла ІІ, який відбувся 13 травня 1981 р. на площі св. Петра в Римі.
(Далі буде)
1 1689 р. Ісус просив короля Франції Людвіка ХІV через с. Марію Маргарету Алякок (апостолку Серця Христового), щоб він посвятив свою країну Серцю Христовому. Однак король цього не зробив, зволікали і його наступники. Тоді рівно через 100 років відбулася Французька революція 1789 р., коли було повалено монархію, вбито всю королівську родину, а королеві Франції Людвіку ХVІ стяли голову на гільйотині.