Святий Ліно - другий Папа Римський

Історія римських пап. Продовження

СВЯТИЙ ЛІНО (67–78)

 Першим наступником святого Петра на папському престолі став святий Лін, уродженець Вольтерри (Тоскана, Римська імперія). Відісланий рідними до Риму, щоб мати можливість почути Євангеліє, потім сам розпочав апостольську діяльність, і став запальним християнином. Чесноти, завзяття,  старанністьЛіна,  призвели до того, що Святий Петро висвятив його священиком, і вибрав його в якості компаньйона для апостольських місій. Згідно з традицією Церкви, Петро наказав Ліно, поїхавши до Єрусалиму, головувати на першій раді, і залишив його в Римі як свого вікарія. Повернувшись до Риму, Петро довірив Ліно важливу місію у Галлію, де єпископ своїм словом залучив  численних прихильників, за допомогою активної та полум'яної проповіді релігії Христа.

Проповідуючи активно, незабаром після переслідування імператора Нерона, Ліно повернувся до Риму, щоб допомогти апостолам Петру і Павлу, і коли вони були ув’язнені, замінив їх у служінні для підтримки Римської церкви. Святий Лін супроводжував свого вчителя (апостола Петра) у мучеництві, і після його смерті, разом із святим Марком (Marcello) і іншими вірними, подбали про його поховання.

Традиція свідчить, що через страх, що Церква залишиться без духовного лідера в ті тяжкі часи, святий Петро назвав Ліна, Анаклета і Климента І як своїх наступників в понтифікаті, кожен з них вважали що недостойні цього та вказували на іншого з поміж себе.У 67 році Ліно став наступником святого Петра. Під час його понтифікату відбулися важливі події, такі як смерть Нерона, руйнування Єрусалиму та розсіювання євреїв, багато з яких навернулися до християнської віри.

Святий Ліно помер мученицькою смертю, він був ув'язнений, а потім обезголовлений.