Святй Клет

Святий Клет Папа Римський (78 – 90)

Святий Клет (Анаклет) був третім римським єпископом (включаючи апостола Петра). За походженням він був римлянином.

Святительство Папи Клета випало на 78-90 роки. При ньому Римська Церква була розділена на 25 громад, в які єпископ висвятив священиків.

Відповідно до хронологічного порядку, Клет був безпосереднім послідовником Ліно.

Клет керував Церквою протягом 12 років і побачив нове переслідування християн. Народився у Римі, також був учнем святого Петра, він багато зробив для поширення християнської віри, будучи головою апостолів та під час понтифікату святого Ліна. Серед діянь, приписуваних йому, це поділ міста Риму на 25 районів, в кожному з яких він призначив священика або диякона, із завданням реагування на духовні і мирські потреби віруючих. За традицією, він брав активну участь в поширенні Євангелія в Римі і за межами Риму, коли Доміціан, розпочавши друге гоніння християн, наказав, щоб їхній лідер був відданий на смерть. Проте, слід зазначити, що мучеництво святого Клета і поява святого Клемента записані в 90 році, в той час як, згідно з історією, переслідування за наказом Доміціана розпочалося в 93 році.

Святий Клет відійшов до Господа близько 92 року і був похований поруч зі свої попередником єпископом Ліном, поруч з могилою апостола Петра.