Папа: "Захист ненароджених дітей – наріжний камінь спільного добра"

Звертаючись до представників італійського руху «За життя», Святіший Отець нагадав про важливість захисту людського життя від зародження до природнього кінця і вказав на небезпеку поширення ментальності розрахунку, що не цінує дару життя.

У неділю 3 лютого 2019 р., Католицька Церква в Італії відзначатиме 41-й Національний день за життя. З цієї нагоди Папа Франциск прийняв в суботу, 2 лютого, членів Ради провідників Руху «За життя» в Італії.

Звертаючись до присутніх, Глава Католицької Церкви зазначив, що Національний день за життя, встановлений італійськими єпископами 41 рік тому, «щороку нагадує про цінність людського життя і безумовний обов’язок захищати його від зачаття до природного завершення». Він підкреслив, що турбота про життя повинна охоплювати весь період життя людини в різних його аспектах, таких як здоров’я, виховання, працевлаштування, тощо, тобто все те, що дозволяє людині жити гідно. Саме таку допомогу, що включає широкий спектр різних ініціатив і видів діяльності, вже понад 43 роки намагається надавати громадянам в Італії рух «За життя».

В цьому контексті Папа наголосив, що навмисно загасити життя, яке тільки зароджується, – це завжди зрада нашого покликання і того зв’язку, що єднає між собою покоління та дозволяє дивитися в майбутнє з надією. «Де є життя, там є надія, – додав він. – Але, якщо саме життя зневажають в його зародженні, замість вдячного прийняття дару залишається холодний розрахунок того, що ми маємо і того, що можемо мати. І тоді життя також для нас самих і для інших применшується до предмету споживання, який можна використати і викинути. Яким же драматичним є таке бачення, дуже поширене і вкорінене, яке навіть представляють як людське право, і як багато страждань воно спричиняє нашим найслабшим братам і сестрам!».

За матеріалами: www.vaticannews.va