10 вказівок Падре Піо на Великий Піст

«Великий Піст це час для навернення» — усі знають цей вислів. Ось десяток порад від св. Отця Піо щодо того, як цю формулу впровадити в життя.

1. Подбай про те, щоб бути терпеливим «З простотою прямуйте дорогою Господа і не втомлюйте свого духа. Треба, щоб ви зненавиділи свої вади, але робіть це з поміркованою ненавистю, а не гнівно і нервово… Через брак терпеливості, мої дорогі, ваші недосконалості замість зменшуватися, розростаються щоразу сильніше, оскільки неспокій і стурбованість про те, як їх позбутися, викликають їхнє посилення». «Збережи добре виписаним у душі те, що каже Божественний Учитель: у терпеливості нашій здобудемо душу нашу».  

2. Не зосереджуйся на своєму гріху «Не муч себе тим, що зроджує гризоту, неспокій, переживання. Треба тільки одного: вознести духа і любити Господа Бога».  

3. Думай про інших. Дбай про усмішку на їхніх обличчях «Нехай твоя поява, де ти лиш будеш, завжди буде така тактовна і делікатна, немовби це була усмішка Бога».  

4. Зосередься на тому, що думаєш про свої цілі та прагнення «Твоє зусилля і твоя увага нехай завжди будуть звернені на те, щоб у тебе був правильний намір. Його треба мати у праці і в боротьбі, завжди мужній і великодушній, із підступами злого духа».  

5. Пам’ятай, що Ісус постійно біля тебе «Нехай тебе не страхають численні пастки цієї пекельної бестії. Господь Ісус, який завжди з тобою, боротиметься разом із тобою. Він ніколи не допустить, щоб душа впала і була переможена». «Ніколи не покладайся на себе. Всіляке уповання покладай тільки на самого Бога».  

6. Не забувай про Боже милосердя «Справедливість Божа вражає. Але не забуваймо, що також Його милосердя є безконечне».  

7. Не втрачай надії, коли тобі тяжко «Не осягнути спасіння без переходу через бурхливе море, яке постійно загрожує потопеллю. Горою святих є Голгофа. То з неї переходять на іншу гору, яка називається Табор».  

8. Молися, Господь Бог завжди тебе вислухає «Молись і уповай! Не нервуйся! Неспокій нічому не служить. Бог — милосердний, Він вислухає твою молитву».  

9. Молитва — найліпший спосіб утішення «Найкраща втіха духа — зміцнення, що походить із молитви».

10. На все дивися з любов’ю «Гордуй спокусами, а прикрощі приймай із любов’ю. Дозволь вітру віяти і не думай, що шелестіння листя це гуркіт зброї».

За матеріалами: credo