Папа: вийти з гробу «божка грошей»

Під час ранкової Святої Меси у понеділок Великодньої октави, 13 квітня 2020 р., Святіший Отець молився за тих, на кому лежить відповідальність за правильні рішення для виходу з нинішньої кризи, повідомляє Vatican News.

«Молімося сьогодні за правителів, за науковців та політиків, які розпочали досліджувати шляхи виходу та проєкти на період після пандемії, того “опісля”, яке вже розпочинається: або вони знайшли правильний шлях, що завжди буде для добра людей». Таким наміром Папа Франциск розпочав Месу, яку відслужив у каплиці ватиканської резиденції «Дім святої Марти». Трансляція відбулась у прямому ефірі, як відповідь на потреби вірних, які зараз не мають змоги брати участь у богослужіннях по храмах. З огляду на це Святіший Отець наприкінці проказав молитву Духовного святого причастя та після Євхаристійної адорації уділив благословення Пресвятими Дарами. Богослужіння завершилося молитвою «Царице неба».

Постійно актуальний вибір

У проповіді Папа зупинився на уривкові з Євангелія від Матея про те, що воскреслий Ісус, явившись жінкам-мироносицям, доручив їм звістити апостолам про воскресіння. Але учні не повірили їм, а первосвященики підкупили сторожу біля Христового гробу, щоб вони розповідали, що учні вночі викрали Ісусове тіло.

«Сьогоднішнє Євангеліє ставить перед нами вибір: вибір, який стосується кожного дня, людський вибір, який зобов’язує відтоді — вибір між радістю, надією Ісусового воскресіння, та між ностальгією за гробом», — сказав Франциск.

Папа зазначив, що жінки вирішили прямувати піти першим шляхом, тож понесли звістку про воскресіння. «Господь завжди починає через жінок, вони відкривають дорогу. Вони не сумніваються: вони знають, вони бачили, вони доторкалися. Вони також бачили порожній гріб», — сказав Святіший Отець. Апостоли спершу не могли в це повірити, вони вважали жінок «фантазерками», мали свої сумніви. Але жінки «були впевнені та, врешті-решт, донесли цю вістку аж до сьогодення: Ісус воскрес і перебуває між нами».

Порожній гріб, що викликає незручності

Далі Папа зазначив: є протилежна ситуація — зустрічаються ті, для кого краще, щоб цей гріб не був порожнім. Бо порожній гріб «приносить численні проблеми», а тому приймається рішення приховати цей факт. Діється те, що й завжди: «Коли не служимо Господу Богу, то служимо іншому божкові — грошам», — сказав Святіший Отець, нагадавши Христові слова: неможливо служити двом панам. Тож щоби приховати цю очевидність, приховати дійсність, первосвященники та законовчителі «обрали іншу дорогу», ту, яку їм відкривав ідол грошей: оплатили мовчання свідків.

«Бідолашні вояки не розуміють, що сталося, вони бояться, бо йдеться про їхнє життя… А тому пішли до первосвященників, до законовчителів. А ті дали їм гроші, заплатили їм за мовчання. І це, дорогі браття й сестри, — мовив Папа, — не просто підкуп: це корупція в чистому вигляді, зіпсуття в безсумнівній формі. Якщо ти не визнаєш Ісуса Христа Господом, то задумайся, чому: де та гробова печать, де те зіпсуття? Це правда, що багато людей не визнають Ісуса, бо не пізнали Його, бо ми не звіщали Його з належною послідовністю, і в цьому — наша провина. Але коли перед лицем очевидності хтось ступає на такий шлях, то це — диявольська дорога, дорога зіпсуття».

Сьогоднішній вибір

Також і сьогодні, в очікуванні на завершення пандемії, «яке, сподіваємося, буде швидким», стоїть той самий вибір: або зробимо ставку на життя, на воскресіння народів, або ж на користь божка грошей — повертаючись до гробу голоду, війн, виробництва зброї, неписьменних дітей… «Нехай же Господь, як у нашому особистому, так і в суспільному житті, завжди допомагає нам обирати звіщення: те звіщення, яке має горизонти, яке є відкритим, нехай допоможе нам обирати добро людей. І ніколи не падати в гріб божка грошей», — побажав Папа.

Джерело: credo.pro