Рада відправила на доопрацювання законопроєкт, що встановлював штрафи за критику ЛГБТ

Верховна Рада відправила до Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики на повторне перше читання законопроєкт №2693 «Про медіа».

Пропозицію про направлення до Комітету для підготовки на повторне перше читання законопроєкту №2693 «Про медіа» підтримали 278 народних депутатів.

Раніше Національна спілка журналістів України закликала Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики призупинити розгляд проєкту закону «Про медіа», також Всеукраїнська Рада Церков мала до проєкту низку зауважень.

Як повідомлялося, на думку релігійних діячів, проблемними для свободи слова, які передбачають заборону поширення висловлювань, що є дискримінаційними щодо окремих осіб та їх груп. За такі висловлювання передбачається штраф у розмірі від 23 615 до 236 150 гривень для друкованих медіа та навіть цілковите блокування для онлайн-медіа. Таке формулювання є вкрай небезпечним для свободи слова та вираження поглядів в Україні.

Як наголошує сайт об’єднання релігійних та громадських організацій Всеукраїнський Собор, у разі прийняття цього закону було б заборонено поширення на території будь-якої інформації, де присутні висловлювання, що є дискримінаційними щодо окремих осіб та їх груп на основі етнічного походження, громадянства, раси, релігії та вірувань, віку, статі, фізичних вад, стану здоров’я, сексуальної орієнтації або за іншою ознакою. Крім цього, даний законопроект вперше вводить у законодавство поняття “мова ворожнечі”, на підставі якого нині у Європі активно блокують у соцмережах та загалом у медіа будь-які осудливі висловлювання щодо ЛГБТ або критику.

Разом з тим, під час обговорення, голова Комітету О.Ткаченко акцентував увагу на тому, що варто ввести в законодавство термін «мова ненависті».

Джерело: credo.pro