У Гімалаях знайшли хрест, якому більше 1000 років

Це один із найбільших хрестів, відкритих на Індійському півострові.

Учені з університету Балтистан у Скарду, що на півночі Пакистану, знайшли у Гімалаях-Каракорумі великий мармуровий хрест розмірами 183×213см, який важить 3 або 4 тонни, пише агенція Églises d’Asie

Зазначається, що цьому хресту вже більше 1000 років, що свідчить про стародавню присутність християнства на цих землях. На пресконференції в Скарду 14 червня 2020р. учені обіцяли продовжити дослідження.

Регіон Балтистан межує з Афганістаном, китайською провінцією Сіньцзян, а також Джамму й Кашміром в Індії. На його території мешкає 1,3млн чоловік, гірське населення, яке переважно сповідує іслам. Хрест був знайдений на значній висоті й дістав назву від сусіднього села — «Хрест із Кавардо». Це один із найбільших хрестів, знайдених на Індійському півострові. За першими оцінками, його можна датувати приблизно 1000-1200 роками. Пакистанські вчені обіцяють співпрацю з європейськими та американськими науковцями, щоб визначити вік хреста точніше.

На території провінції Ґілґіт-Балтистан розташована більша частина гірського ланцюга Каракорум із другою за висотою вершиною на Землі — К2 та кількома восьмитисячниками: Гашербрум І, Броуд Пік, Гашербрум ІІ, Броуд Пік Мідл, і 15-ма вершинами-семитисячниками.

Джерело: credo.pro