CША: університет усунув з посади студента за католицьку позицію

Університет штату Флорида має сплатити студентові за усунення його від обов’язків голови самоврядування через його католицьку позицію.

Федеральний суд штату постановив, що Університет штату Флорида (УШФ) повинен заплатити колишньому лідеру студентського сенату, який у червні був усунений з посади за коментарі, в яких він відстоює церковне вчення та висловлюється про антирасистські групи.

Як повідомляє CNA, Джек Дентон, колишній президент студентського сенату Університету штату Флорида, у червні був усунутий з цієї посади колегами-сенаторами через його коментарі на приватному форумі чату GroupMe для студентів католицьких університетів, які згодом були розіслані членам сенату.

Дентон на форумі висловив занепокоєння тим, що позиція певних груп, таких як ACLU та BlackLivesMatter, суперечать церковному вченню про аборти, шлюб, сексуальність та правоохоронну діяльність, і застерігав студентів щодо підтримки цих груп.

Відтак студента звинуватили у трансфобії та расизмі і з другої спроби проголосували за висловлення недовіри Джекові Дентону.

Джек Дентон виступив з позовом до суду про порушення його прав на свободу висловлювання.

Суддя Аллен Вінсор з окружного суду Північної Флориди частково задовольнив клопотання Дентона, присудивши УШФ сплатити Дентону його зарплатню за період усунення його від обов’язків президента сенату студентів. Натомість не задовольнив клопотання в частині про поновлення його на посаді.

Службові особи університету не заперечують фактів справи, але оскаржують свою відповідальність. Суддя Вінсор заявив, що вони могли б скасувати рішення студентського сенату про зняття Дентона з посади голови, а також анулювати відмову Верховного суду студентського самоврядування розглядати його апеляцію — та вони цього не зробили.

Архієпископ Майамі Томас Венскі, голова комітету з питань релігійної свободи американських єпископів, у червні назвав усунення Дентона частиною «м’якої деспотії» антирелігійної нетерпимості в США.

«Попри те, що він у приватному чаті виступив на захист головно католицького морального вчення, — сказав Венскі, — це як виявилося, було перетином межі на думку багатьох цих новітніх якобінців».

Джерело: credo.pro