Під час протестів у Чилі підпалили храми

У річницю антиурядових протестів, 18 жовтня 2020р., група чоловіків у каптурах підпалила два храми. Під час гасіння пожежі вони вигукували: «Нехай згорить, хай згорить!»

Вогонь знищив купол і дзвіницю храму Ла Асунсьйон, який називають парафією артистів. Це був підпал, який вчинили демонстранти в каптурах. Таким чином вони вирішили вшанувати річницю антиурядових акцій протесту в Чилі.

Другим спалахнув храм св. Франциска Борджіа, який раніше вже був сплюндрований і підпалений. У цьому храмі розміщено душпастирство військової поліції.

Папське товариство «Допомога Церкві в потребі» засуджує акти насильства в Чилі

Папське товариство «Допомога Церкві в потребі» (ACN International) оприлюднило заяву щодо подій в Сантьяго-де-Чилі. В ній воно засуджує жорстокі акти насильства, яких зазнали два храми.

Публікуємо зміст заяви Томаса Гайне-Ґельдерна, виконавчого президента ACN International:

«Кенігштайн, Німеччина, 19.10.20

Ми занепокоєні агресією, грабежами і нападами на храми в Сантьяго-де-Чилі. Те, що сталося вчора, показує, як далеко може сягнути насильство і ненависть, що пропагуються деякими групами. Ніщо не може виправдати насильства, так само як і напади на сакральні місця або застосування насильства щодо віри та інших переконань не сприятимуть захисту суспільної, расової  чи економічної справедливості. Ми вважаємо, що хоча маніфестації та заклики до суспільних змін правомірні, нестримна ненависть до релігійних груп генерує насильство і знищення і має бути відверто засуджена в усьому світі. Крім того, ми просимо чілійський уряд забезпечити охорону релігійних будівель від подібних злочинів з ненависті. Ми висловлюємо нашу близькість і підтримку настоятелю храму Внебовзяття Пресвятої Діви Марії о.Педро Нарбоні, який протягом багатьох років підтримує працю чилійського відділу «Допомоги Церкві в потребі» для стражденних і переслідуваних християн. Він безпосередньо постраждав через насильство щодо Церкви, про що до цього часу ми знали тільки з інших частин світу. «Допомога Церкві в потребі» ще раз висловлює свою підтримку всім чилійським християнам, чиї храми і будівлі регулярно отримують погрози з боку груп, що застосовують насильство. З жовтня 2019р. по всій країні було скоєно напади і спалено понад 57 церковних споруд».

Річниця заворушень в Чилі

18 жовтня минулого року в Чилі відбулися бурхливі вуличні протести. Приводом для маніфестацій стали ціни на квитки в метро. Головна проблема Чилі — найбільше серед країн цього регіону розшарування населення. У 2017р. найбіднішим 50% населення належало лише 2,1% власності країни. Тоді як 10% найзаможніших чилійців належить 66,5% багатств країни.

Більшість мешканців Чилі мають доступ до основних благ лише завдяки позикам. Крім того, у них дуже низька зарплатня. Вважається, що 50% працівників заробляють менше 500$ на місяць. Протести відбувалися і в минулі роки, але безсумнівно не в такому масштабі, як 18 жовтня 2019р. Невеликий протест проти ціни на квитки в метро швидко перетворився на всенародну демонстрацію, яка набрала форми актів вандалізму та крадіжок вночі. Це призвело до часткового паралічу столиці — Сантьяго-де-Чилі.

Запланований на 25 жовтня 2020р. референдум має допомогти 14,7млн чилійцям прийняти рішення щодо зміни Конституції, ухваленої ще за часів військової диктатури в країні. Це спадок режиму Августо Піночета (1973-1990).

Джерело: credo.pro