Лурд стане національним санктуарієм

Лурд буде національним санктуарієм. Рішення про це 7 листопада 2020р. ухвалила Конференція єпископату Франції.

Далі це рішення ще має затвердити Ватикан.

Делегат у справі Лурдського санктуарію єпископ Антуан Еруар пояснив, що досі це видатне місце не мало такого канонічного статусу в Церкві. Це іноді ставало причиною проблем у компетенціях між місцевим єпископом, ректором, капеланами і директором санктуарію, яким є мирянин.

Зайнятися цією справою єпископу Антуану звелів Папа Франциск, призначаючи його 2019 року делегатом «ad nutum Sactae Sedis» (у безпосередньому підпорядкуванні Апостольському Престолу) у справі Лурдського санктуарію. До вибору було запропоновано три можливості: санктуарій дієцезіяльний, національний і міжнародний.

Діяльність санктуарію в Лурді поширюється далеко за межі дієцезії Тарба і Лурда, хоч і закорінена там, оскільки об’явлення Богородиці у 1858р. відбулися саме там, а не деінде. Своєю чергою, міжнародний санктуарій, який має вплив на цілий світ і громадить паломників різних держав, — це установа, якою керує безпосередньо Ватикан.

Тому там два єпископи: один для дієцезії, другий для санктуарію, — що розриває зв’язок із дієцезією, який у Лурді варто зберегти. Тому було вирішено просити про статус національного санктуарію (його має, до прикладу, Фатімський санктуарій у Португалії). Статути Національного санктуарію приймає національна Конференція єпископів, тож «уся Церква у Франції відповідальна за Лурд і буде потроху включатися у внутрішнє життя і керівництво санктуарієм».

Новий статус нічого не змінює для паломника, який прибуває до Лурда, — запевнив єпископ Еруар.

Джерело: credo.pro