Джихадисти знову напали на християн у Нігерії

Ще одне криваве Різдво в Нігерії. Джихадисти з «Боко Харам» визнали свою причетність до нападу на два християнські села у святвечір. Наступний напад вони скоїли в неділю Святого Сімейства. Загалом вбили понад 20 осіб, спалили кілька церков, а священника забрали зі собою.

Під час нападу в неділю ісламісти видали себе за робітників і почали стріляти, коли опинилися в селі Шафа, штат Борно. Спаливши будинки, громадські будівлі та церкву, розграбувавши продовольчі магазини та аптеки, вони напали ще на два села – Азаре і Ташан-Аладе. «Вони ходили від дому до дому, сіючи смерть і руйнування», – говорить один зі свідків агресії. Люди, які сховались у кущах, бачили, як ісламісти підпалювали їхні церкви та будинки. «Ми не почуваємось у безпеці, держава нас покинула», – наголошують жителі одного з пограбованих сіл.

Дії фундаменталістів з «Боко Харам» посилилися останніми тижнями. Вони вдаряють у християнські громади, а також прагнуть дестабілізувати ситуацію на півночі Нігерії, сіючи страх та залякуючи людей подальшими викраденнями. У середині грудня вони викрали 344 учнів середніх шкіл, вимагаючи в уряду припинити стримування їхньої діяльності. Напередодні Різдва викрали десятки лісорубів, які працювали на кордоні з Камеруном. Мешканці північної Нігерії живуть у постійній невизначеності. Церква закликає уряд і міжнародне співтовариство не закривати очей на цю драматичну ситуацію і допомогти нігерійцям. За підрахунками, за останнє десятиліття в цій країні від рук джихадистів загинуло понад 36 тис. осіб, а 2 млн були змушені втікати.

Джерело: catholicnews.org.ua