У Хорватії стався сильний землетрус

Як повідомило агентство Reuters, у вівторок 29 грудня 2020р. поблизу Загреба стався сильний землетрус магнітудою 6,4.

За даними німецького центру GFZ, епіцентр зафіксовано за три кілометри від міста Петриня на глибині 10км. Землетрус повноцінно відчули в столиці Хорватії Загребі (за 47км від епіцентру), а також у сусідній Боснії та Герцеговині, деяких частинах Сербії і навіть у Будапешті та Відні.

Землетрус в центральній Хорватії

Із Петрині повідомляють про численні пошкодження та руйнування будинків. Також є інформація про загиблих та десятки поранених, зокрема про гибель під завалами дитини.

28 грудня 2020р. в центральній частині Хорватії теж був землетрус, магнітудою 5,2 з епіцентром поблизу міста Сісак (за 51км від Загреба) на глибині 5км.

Раніше, 22 березня 2020р., землетрус силою 5,3 завдав відчутної шкоди Загребу. Тоді загинула одна людина, а 27 зазнали поранень. Також було пошкоджено багато будівель в історичному центрі столиці Хорватії, зокрема зазнала руйнувань одна з двох веж старовинного загребського собору.

Пошкоджені храми

Під час землетрусу 29 грудня постраждали кафедральний собор у Сісаку, храми та парафіяльні будинки.

Ординарій дієцезії Сісак, єпископ Владо Кошич розповів католицькому радіо Hkr, що під час землетрусу падали статуї та образи в помешканні єпископа. Найбільше постраждала дзвіниця собору Воздвиження Святого Хреста, яку потрібно якомога швидше відремонтувати; трохи менших пошкоджень зазнав дах хору та перехід між дзвіницею та фасадом храму. Всередині собору є численні тріщини. Сильно пошкоджено парафіяльний будинок, де завалилася частина стелі першого поверху.

Також у санктуарії Успіння Божої Матері в Ремета, районі Загреба, який сильно постраждав від попереднього землетрусу в березні цього року, з фресок відпали шматки штукатурки. Там все ще стоять риштування та опори після останнього землетрусу. «Різдво каже нам, щоб ми нічого не боялися і віддали своє життя в руки Бога», — підкреслив настоятель о.Антоніо Маріо Чірко.

Співчуття і солідарність Папи з Хорватією

Під час загальної аудієнції Глава Католицької Церкви висловив співчуття постраждалим від землетрусу в Хорватії, закликавши міжнародну спільноту до солідарності.

«Вчора, — сказав він, — землетрус спричинився до жертв і великої матеріальної шкоди в Хорватії. Запевняю в своїй близькості поранених і тих, кого торкнулися наслідки стихії, та особливо молюся за тих, хто втратив життя та за їхніх родичів. Сподіваюся, що влада країни з допомогою міжнародної спільноти зможе швидко полегшити страждання дорогого хорватського народу».

Джерело: credo.pro