Криваве Різдво в Нігерії

Ісламісти з фундаменталістського угруповання Боко Харам убили щонайменше 11 християн, спалили храм і викрали священника.

Це сталося в північно-східній Нігерії. На Святвечір джихадисти визначили собі ціллю містечко з переважно християнськими мешканцями, пише Vatican News.

Нігерійські служби безпеки застерігали перед Святами про збільшений ризик атак на сповідників Христа. Охорону храмів і молитовних будинків було посилено. Атаку в Пемі, штат Борно, здійснили добре озброєні бойовики, які штурмували містечко на мотоциклах і вантажівках. Шеф місцевої поліції Абваку Кабу повідомив, що нападники атакували і спалили лікарню, де понищили ліки, а зі складу вкрали запаси їжі, які місцеві жителі мали отримати на Свята. Храм спалили, а місцевого священника забрали з собою. Число жертв може зрости, оскільки люди шукали сховку по довколишніх лісах і, як інформує поліція, доля багатьох залишається надалі невідомою.

Пемі розташована неподалік Чибоко, де 2014 року було викрадено 200 школярок.

Подібний напад у Святвечір стався також у сусідньому штаті Адамава, де ісламісти напали на християнську спільноту в Гаркіді. Інформації про жертв немає. Нападники громили аптеки, розкрадали запаси провізії, а потім палили будинки.

Запевнення президента Нігерії, що він розправиться з ісламськими фундаменталістами, надалі залишаються тільки обіцянками. На півночі країни, заселеній переважно християнами, бракує достатніх сил безпеки, а ті, що є, — слабко озброєні й недостатньо оплачувані. Натомість Боко Харам набирає сил і охоплює своїм впливом також сусідні Чад, Нігер і Камерун.

За даними ООН, через злочину діяльність Боко Харам уже загинуло близько 36 тисяч людей і два мільйони були змушені до втечі, покидаючи домівки.

Джерело: credo.pro