У Польщі організаторці протестів загрожує 8 років в’язниці – за вандалізм в церквах

Лідерці жіночих протестів проти повної заборони абортів у Польщі Марті Лемпарт у четвер офіційно висунули звинувачення, за яким їй загрожує до 8 років ув’язнення. Її звинувачують в підбурюванні до вандалізму щодо церков і зловмисного перешкоджання релігійним службам.

Окружна прокуратура Варшави заявила, що Лемпарт звинувачується в образі співробітника поліції і створенні епідемічної загрози через організацію протестів під час пандемії коронавірусу.

Згідно з польським законодавством, людині може загрожувати від шести місяців до восьми років позбавлення волі за створення епідемічної загрози.

Лемпарт також були пред’явлені звинувачення у вихвалянні вандалізму щодо церков і зловмисного перешкоджання релігійним службам через її позитивні інтерв’ю про протестувальників, які розпилювали фарбу на фасадах церков і зривали меси під час протестів.

Слухання тривало менше години. Марта Лемпарт не визнала себе винною у звинуваченнях.

Нагадаємо, Конституційний суд Польщі своїм рішенням оголосив, що аборт через дефекти плоду суперечить Конституції, встановивши правову основу, яка рівносильна майже повній забороні на переривання вагітності в країні.

Наприкінці січня рішення набуло чинності.

Джерело: religionpravda.com.ua