Франція: боротьба з хрестами на воротах цвинтаря

У світській Франції триває боротьба з хрестом. Антихристиянські фанатики, спираючись на закон про відокремлення держави від Церкви, хочуть зняти хрести, які видно на воротах цвинтаря.

Один із таких випадків, про який повідомляють ЗМІ, стосується міста Пренсе. Там цвинтарна брама прикрашена кованим залізним хрестом. Чоловікові, який відвідував могилу свого батька, це не сподобалось. Він заявив, що хреста раніше там не було, і вимагав його зняти. Головним аргументом тут був закон про відокремлення держави від Церкви 1905 р.

Справа дійшла до місцевого адміністративного трибуналу, а його судді передали запит до Державної ради, яка, вказуючи на «закон про секуляризм», визнала, що релігійні символи можна розміщувати лише на могилах, цвинтарних пам'ятниках та будівлях, що використовують для проведення релігійних церемоній. Вони не можуть функціонувати в громадській зоні, і такими вважаються цвинтарна брама чи огорожа. Близько 25 інших цвинтарів мають подібні історії.

У Пренсе не згодилися з такою інтерпретацією. Мер міста зазначив, що мешканці хочуть мати хрест на брамі, бо він був там «завжди». Проблема в тому, що це «завжди» повинно збігатися з періодом до 1905 р. Хрести, поставлені до набуття чинності законом, можуть залишитися.

Подібний випадок трапився і в Сен-Сюльпіс-ле-Геретуа. Державна рада заявила, що хрести до 1905 р. можуть залишитися, але їх також можна відновлювати, підтримувати та замінювати.Таким чином, оглянувши архіви, старий хрест залишився на воротах у Пренсе. У Сен-Сюльпіс-ле-Геретуа – на жаль, ні. Тут брама була 1930-х рр.

Джерело: catholicnews.org.ua