Starbucks звільнила жінку, яка відмовилася носити про-ЛГБТ футболку “Pride”

У Нью-Джерсі кав’ярня Starbucks звільнила жінку, яка відмовилася носити футболку “Pride”, що рекламує ЛГБТ-рух. Бариста посилалася на свої релігійні вірування і у присутності свого роботодавця цитувала уривки зі Святого Письма про шлюб, як союз між чоловіком і жінкою.

Популярна мережа американських кав’ярень Starbucks звільнила жінку, яка працювала в компанії з 2015 року. Баріста була задоволена своєю роботою, поки її не перевели в інший пункт мережі. На новому місці одним із її обов’язків було носити футболку Starbucks Pride, яка підтримує ЛГБТ-рух. Баріста відмовилася носити футболку, посилаючись на свої релігійні переконання, і їй повідомили, що вона буде звільнена за “порушення основних цінностей компанії”. Жінка вирішила оскаржити це рішення в суді.

Бетсі Фресс – християнка зі штату Нью-Джерсі, яка працює в популярній мережі магазинів Starbucks з 2015 року. Раніше минулого року її попросили змінити кав’ярню, де вона працює, і переїхала до Starbucks в Глен-Ридж. Як запевняє жінка, вона постійно запитувала керівництво чи зміна місця праці не вплине на обмеження її релігійної свободи; чи не будуть її переконання проблемою на новому робочому місці. Її запевнили, що це не має значення для роботодавця.

Однак місяцями пізніше, під час зустрічі в офісі менеджера в червні 2019 року, Фресс помітила на своєму столі коробку футболок “Starbucks Pride” з ЛГБТ-символікою. Потім вона запитала, чи доведеться їй носити такі футболки на роботі. Бариста підкреслила, що вона вірує, і цитувала уривки з Писання про шлюб, як союз однієї жінки та одного чоловіка.

Адміністратор заявив, що бариста не повинна буде носити футболку, але це означатиме, що вона отримає офіційний лист про звільнення в кінці місяця. Starbucks повідомив, що жінка своїм ставленням “порушила основні цінності компанії”. “Ми дотримуємося цих цінностей, розглядаючи питання про інклюзію та різноманітність”, – йдеться в повідомленні Starbucks про її звільнення.

“Пані Фресс має особисте релігійне переконання, що Ісус потрібен усім людям”, – читаємо в поясненні компанії: “А отже, кожен християнин покликаний любити і поводитися з усіма з повагою та співчуттям, незалежно від їхніх релігійних чи інших переконань”.

Колишня бариста Starbucks вирішила подати позов проти колишньої компанії, заявивши про “незаконну дискримінацію” та вимагаючи від мережі виплати непогашеної заробітної плати, компенсації та оплати за роботу її адвокатів. Вона також виступає за те, що Starbucks має поважати право працівників на релігійну свободу.

Варто додати, що керівництво Starbucks дотримується думки, що твердження Бетсі Фресс є необґрунтованими. “Ми добре знаємо про претензії пані Фресс, які є необґрунтованими, і ми готові передати нашу справу до суду”, – заявив представник Starbucks.

Джерело: rodyna.org.ua