Китай: комуністична влада викрала католицького єпископа

У вівторок, 26 жовтня, стало відомо, що представники китайської комуністичної влади викрали єпископа Веньчжоу Шао Чжуміня. Про це повідомляє Catholic News Agency з посиланням на AsiaNews.

У звіті сказано, що влада забрала 58-річного прелата «у відпустку». Це вже не перший такий випадок — з часу його призначення єпископом дієцезії у 2016 році його вже кілька разів заарештовували.

«Моліться, щоб Господь дав єпископу Шао впевненості та мужності, щоб він не впав у відчай через те, що сталося, — йдеться у заяві католиків дієцезії. — Моліться також, щоби він залишався здоровим та оновленим під проводом Христа, і щоб якомога швидше повернувся до нас випасати свою отару».

Ватикан підтвердив кандидатуру єпископа Шао Чжуміня як керівника дієцезії після смерті його попередника, єпископа Вінсента Чжу Вейфанга, який перебував в ув’язненні протягом 16 років. Як повідомляє папська благодійна організація «Допомога Церкві у потребі», на момент його смерті поліція заарештувала єпископа Шао Чжуміня і відправила його «у подорож». Після цього влада ще кілька разів затримувала його.

У квітні і травні 2017 року єпископ Шао був заарештований двічі; другий арешт тривав сім місяців. У 2018 році його знову заарештували і змусили відвідувати сеанси індоктринації Комуністичної партії Китаю.

Єпископ Шао Чжумінь народився у 1963 році і отримав пресвітерські свячення у 1989 році. У 2011 році його призначили єпископом-коад’ютором дієцезії Юнцзя. Але його призначення не було визнане Конференцією католицьких єпископів Китаю та санкціонованої державою Китайською католицькою патріотичною асоціацією (ККПА).

Арешти священнослужителів підпільної Католицької Церкви у Китаї — це звичний метод тиску, за допомогою якого їх змушують приєднуватися до ККПА. Викрадення владою релігійних лідерів зазвичай відбуваються напередодні важливих католицьких свят, таких як Великдень, Різдво, Внебовзяття Діви Марії, а також День усіх святих і День спомину всіх померлих вірних. Протягом останніх років влада блокує входи на цвинтарі напередодні Дня спомину всіх померлих, щоб уникнути зібрань католиків.

Цього року китайська влада вже заарештовувала єпископа Сіньсяна Йосифа Чжана Вейчжу разом із 7-ма священниками та 10-ма семінаристами. Це відбулося 20 травня 2021 року, за кілька днів до початку Тижня молитов за католиків Китаю.

Джерело: credo.pro