Нігерія: у неділю П’ятдесятниці ісламські бойовики влаштували різанину у храмі

У неділю, 5 червня, озброєні бойовики увірвалися до католицького храму на південному заході Нігерії під час богослужіння П’ятдесятниці і влаштували різанину.

Щонайменше 50 осіб загинуло, інші отримали поранення, серед загиблих — багато дітей, повідомляє CNA. Згодом стало відомо, що нападники також підірвали вибухівку на місці злочину.

Трагедія сталася у містечку Ово (штат Ондо), у храмі святого Франциска Ксаверія. Губернатор штату назвав масове убивство невинних «підлим і сатанинським продуманим нападом на миролюбних людей Ово, які протягом багатьох років насолоджувалися відносним миром».

Дієцезія Ондо повідомила, що всі місцеві священники та єпископи перебувають у безпеці. «Ми звертаємося до Бога, щоб розрадити сім’ї тих, хто втратив життя у цьому жахливому інциденті, і молимося, щоби душі померлих спочивали з миром», — йдеться у заяві. Єпископ-ординарій Джуд Айодеджі Арогундаде закликав католиків «залишатися спокійними, бути законослухняними і молитися за мир і повернення до нормального життя нашої спільноти, штату та країни».

Ватикан також оприлюднив заяву того ж дня, коли сталася різанина. «Папа дізнався про напад на церкву в Ондо і про смерть десятків вірних, зокрема багатьох дітей, під час святкування П’ятидесятниці, — заявив Маттео Бруні, прессекретар Святого Престолу. — Поки деталі інциденту з’ясовуються, Папа Франциск молиться за жертв і за країну, що так болісно постраждали у час святкування, і ввіряє їх під опіку Господа, щоб Він послав Свого Духа втішити їх».

Згодом Держсекретар Святого Престолу П’єтро Паролін надіслав єпископу Арогундаде телеграму від імені Папи Франциска. «Його Святість із глибоким сумом дізнався про жахливий напад на церкву святого Франциска в Ово, і він запевняє вас і всіх, хто постраждав від цього акту невимовного насильства, у своїй духовній близькості, — йдеться у телеграмі. — Ввіряючи душі померлих милосердю Всемогутнього Бога і благаючи про божественне зцілення та розраду для поранених і засмучених, Його Святість молиться за навернення засліплених ненавистю та насильством, щоби вони натомість обрали шлях миру і праведності».

Ніна Ши, юрист із прав людини та експерт із релігійної свободи з вашингтонського Інституту Гудзона повідомила, що протягом останнього часу в Нігерії почастішали напади на католиків та інших християн. Дотепер насильство зосереджувалося переважно на півночі країни, тоді як південно-західна частина країни, де стався недільний напад, залишалася відносно мирною. «Недільна різанина у церкві, повній віруючих, — це звірство, яке ми неодноразово бачили на півночі Нігерії. Це робота ісламських екстремістів, — сказала вона. — Такі напади на католиків та інших християн поширюються в умовах безкарності. Уряд дозволяє цьому тривати, він не в змозі захистити церкви у Нігерії. Цю пасивність уряду екстремісти сприймають як “зелене світло” для подальших нападів на християн».

Правозахисниця також розкритикувала адміністрацію президента США Джо Байдена та Держсекретаря Ентоні Блінкена за їхню пасивність. «Викрадення та вбивства священиків і пасторів, поневолення християнських дівчат і лінчування за нібито богохульство проти ісламу посилилися після того, як адміністрація Байдена виключила Нігерію зі списку країн, що викликають особливе занепокоєння у зв’язку з кричущими релігійними переслідуваннями», — сказала вона.

Джерело: credo.pro