Під час ремонту храму, зруйнованого ІДІЛом, знайдено реліквії. Одна належить апостолу!

Інформацію про відкриття переказав сирійський ординарій Мосула архієпископ Никодим Давуд Шараф. Одна з реліквій, що були знайдені у храмі, становить пам’ятку про Дванадцятьох апостолів.

Коли Мосул захопили бойовики ІДІЛ, 10 червня 2014 року, це розпочало понад 3‑річний період ісламського терору. Незабаром після захоплення контролю над містом джихадисти дали місцевим християнам два дні на те, щоб покинути місто. Сповідники Христа заодно отримали ультиматум: перехід на іслам, податок на «невірних» — або страта. Тоді з Мосула виїхало понад пів мільйона з майже двох мільйонів його мешканців…

У наступні місяці бойовики ІДІЛ нищили найстарші в Іраку храми та інше майно багатого археологічного спадку міста. Зокрема, вони зруйнували 1500-річний храм св. Іллі, а також мечеть Набі Юніс. Збудована понад 1800 років тому споруда раніше була християнським храмом, за переказами — місцем поховання пророка Йони. Зазнав нищення під час окупації також і храм св. Томи Апостола, споруда ХІІІ століття, що належить до Церкви сирійського обряду.

В цьому храмі, донині не відбудованому, до нападу ІДІЛ зберігалися реліквії св. Апостола Томи та шістьох інших святих, серед них — св. Симона. Коли ісламісти захопили Мосул, місцевому духовенству вдалося вивезти тільки реліквії св. Томи, головного покровителя храму. Решта пам’яток, схована глибоко у стінах і колонах, опинилася під руїнами.

4 червня 2022 року до руїн цього храму прибув архієпископ Давуд разом із кількома священниками та вірними. Після недовгих пошуків їм вдалося відшукати реліквії, що належали всім шістьом святим.     У 2014-2017 роках сили ІДІЛ, що окупували Ніневію, вбили щонайменше кілька сотень християн — ассирійців та халдеїв, а сотні тисяч представників цих народів мусили втікати з країни. За 2003-2021 роки кількість християн в Іраку зменшилася з 1,5 млн до менше ніж 250 тис. В Іраку надалі стаються численні випадки примусового навернення на іслам під страхом смерті.

Джерело: credo.pro