Всесвітня медична асоціація підтримала лікарів, які відмовляються брати участь в евтаназії

Всесвітня медична асоціація (The World Medical Association, WMA) після тривалих дебатів підтримала спротив сумління лікарів у питанні евтаназії. Це надає медикам можливість відмовлятися від участі або асистуванні в евтаназії.

Лікарське середовище, зокрема в Канаді, запропонувало, щоб WMA змінила свою думку в питанні спротиву сумління, якою лікарі — навіть всупереч сумлінню — були би змушені виписувати направлення на евтаназію пацієнтам там, де ця практика легальна, навіть якщо сам лікар вважає це зрадою своїх моральних та релігійних переконань. Парламент Канади нещодавно відкинув закон, який мав запровадити саме такі правила дій для працівників служби охорони здоров’я.

«Якщо право сумління не може бути гарантоване на федеральному рівні, то ми повинні відновити наші старання на нижчому, місцевому рівні провінції або штату», — сказав Алекс Шеденберг із «Euthanasia Prevention Coalition».

Рішення WMA підкреслює вагу продовження боротьби на захист прав сумління лікарів, яких примушують до співучасті в учинках, поганих їх їхнього погляду. Ба більше, це право важливе також і для пацієнтів.

«Ми всі маємо бути впевнені, що за потреби кожен лікар ушанує наш спротив убивству. Ми потребуємо лікарів, які поважають наші фундаментальні цінності», — написав за цієї нагоди сайт LifeSiteNews.

Джерело: credo.pro