Греко-католики в Польщі святкуватимуть Різдво за новим календарем

УГКЦ у Польщі дозволила своїм парафіям переходити на григоріанський календар.

Таке рішення ухвалено на ІІ сесії Митрополичого синоду Перемишльсько-Варшавської митрополії УГКЦ, яка опікується всіма греко-католиками в Польщі, повідомляє Духовний Фронт України.

«Беручи до уваги велике бажання вірних, висловлене в опитуваннях та підтверджене голосом Соборових делегатів — Синод дозволяє парафiям, в яких бiльшiсть вiрних цього бажає, на святкування неподвижних празникiв за григоріанським календарем», — сказано у рішенні.

Також цей Синод скасував усі обмеження, впроваджені на час пандемії, заопікувався розвитком підготовчих структур (для вивчення регентів та підготовки до нижчих свячень), розпорядився підготувати словник богословської та літургійної термінології та висловив подяку «всім священнослужителям, монахам, монахиням та вірним УГКЦ в Польщі за неоціненну поміч, надану воєнним біженцям з України, та за широкомасштабну гуманітарну допомогу».

Офіційним календарем УГКЦ підтверджено юліанський; однак дозволено святкувати за григоріанським. Відповідно, Синод зобов’язав усiх настоятелів храмів провести консультації з вірними протягом найближчих шести місяців щодо календаря святкувань. А через пів року, в червні-липні, правлячий єпископ кожної єпархії своїм декретом надасть згоду парафіям, які про це попросять, на святкування нерухомих свят за григоріанським календарем. Зміни будуть запроваджені вiд початку церковного року (індикту, 1 вересня) 2023 року.

Спільними для східної Церкви у Польщі залишаються святкування рухомих свят за юліанським календарем, центром яких є Великдень. Цим підкреслюватиметься «духовна єдність УГКЦ в Польщі з Матірною Церквою Києва та іншими Церквами схiдноï традиції».

Реформа календаря УГКЦ у Польщі, якщо нова практика приживеться, відбудеться у 2028 році.

Нагадаємо, нещодавно Синод Православної Церкви України дозволив як виняток святкувати Різдво 25 грудня.

Джерело: credo.pro