Франція: суд постановив прибрати різдвяні вертепи з мерій

Суд наказав меріям у Безьє та Бокері прибрати різдвяні вертепи, встановлені у головних дворах ратуш цих міст, посилаючись на принцип секуляризму.

Якщо мер Безьє Робер Менар не прибере ясла за 24 години, це коштуватиме йому 100 євро штрафу щоденно. У тому, що вертеп порушує чинний у Франції закон про секуляризм, мера звинуватила Ліга прав людини (LDH) у межах спрощеного провадження адміністративного суду в Монпельє.

Вертеп «підкреслює різдвяну інсталяцію» і тому «ця інсталяція в огорожі громадської будівлі порушує ст. 28 Закону 1905 р. та вимоги, пов’язані з принципом нейтралітету публічних осіб», — ствердив суд.

Встановлення вертепів у Бокері, Ґарі та Безьє регулярно оскаржуються в суді, але мери цих міст і надалі щороку їх встановлюють. Цьогоріч вертеп у Перпіньяні також став предметом оскарження LDH в адміністративному суді Монпельє, а розгляд призначено на 20 грудня 2022 р.

«Ми приймаємо рішення суду, але шкодуємо через це рішення, яке є дуже жорстким щодо того, що нас об’єднує», — відреагував Менар, якого щороку звинувачують у порушенні закону через встановлення вертепів у мерії перед Різдвом. Щоб обійти закон та уникнути звинувачень у встановленні ясел в громадському просторі, Менар уже інсталював їх на рухомих возах.

Джерело: credo.pro