Австралія: майже у всій країні доступна евтаназія пацієнтів

Влада Австралії іде в ногу «з духом поступу», і мешканцям усіх штатів ще цього року запропонують можливість евтаназії. Від початку цього року дозвіл на цю процедуру дали у штаті Квінсленд. Від 31 січня т.зв. самогубство з допомогою лікаря визнали легальним у Південній Австралії, а відповідний закон у Новому Південному Уельсі буде зобов’язуючим від 28 листопада цього року.

Раніше «самогубство з допомогою» дозволили у Вікторії, Західній Австралії і Тасманії. Минулого року закон про евтаназію прийняли в Новому Південному Уельсі.

Австралійська Столична територія та Північна територія мають намір впровадити відповідні приписи від 2024 року. Співдружність Націй нещодавно відмінила 25-річну заборону ухвалювати на своїх територіях приписи щодо евтаназії.

До цього часу у штаті Вікторія з 2019 по 2022 рік евтаназією умертвили себе 604 особи. Близько 75% з них – віком більше 65 років. 80% з них страждали від новоутворів.

У Західній Австралії евтаназії піддались 190 осіб (1,1% від усіх смертей в штаті) вже в перший рік, коли була дозволена ця процедура. Майже 88% з них – віком більше 60 років, а 68% – були хворі на рак.

Джерело: Католицький оглядач