Єпископат США: «зміна статі» не служить благу пацієнта, а шкодить йому

В католицьких осередках служби охорони здоров’я не можна виконувати маніпуляцій, що мають на меті зміну статевих рис пацієнта на риси іншої статі, — нагадує Конференція єпископів Сполучених Штатів Америки.

В опублікованій 20 березня 2023 р. заяві підкреслено, що такі зміни не поважають основоположний порядок людської особи і замість допомагати їй — завдають шкоди, повідомляє Vatican News.

Виробленням офіційної позиції Церкви з цього питання зайнялася Доктринальна комісія єпископату США. Після консультацій з лікарями, психологами, медичними етиками і теологами, видано заяву про пошану до фундаментального порядку людського тіла. У документі викладено моральні критерії для католицьких служб охорони здоров’я задля розпізнання, які дії служать істинному благу людини, а які насправді їй шкодять.

Єпископи визнають, що сучасна медична техніка пропонує хімічне, хірургічне й генетичне втручання у функціонування людського тіла, як і модифікацію його вигляду. І хоча цей прогрес дає змогу лікувати численні недомагання і надію вилікувати наступні, та сучасні технології роблять також можливим втручання, які є шкідливими для істинного розвитку людської особи.

Як приклад, комісія наводить втручання, рекомендовані багатьма членами суспільства як лікування того, що дістало назву «статевого розладу» (гендерної дисфорії) або «невідповідності статі». Ці втручання полягають у застосуванні хірургічних або хімічних технік, метою яких є заміна статевих рис тіла пацієнта на риси протилежної статі або їх симуляція. Оскільки такі втручання «не поважають фундаментальний порядок людської особи як нерозривної єдності душі й тіла, з тілом, що має статеві відмінності», комісія ствердила, що католицька служба охорони здоров’я не може їх виконувати.

Джерело: credo.pro