Обстріляли християнську школу в Назареті

У четвер 16 березня 2023 р. о 18:30 невідомі зловмисники обстріляли школу і монастир сестер-францисканок у Назареті.

Місцева християнська спільнота шокована і вимагає від влади конкретних кроків, бо, попри наростання насильства у Святій Землі, досі воно не зачіпало церковні осередки, де навчаються діти, повідомляє Vatican News.

Про цю подію і пов’язані з нею переживання говорить єпископ-помічник Латинського патріархату Єрусалима Рафік Нахра.

«Чогось такого ще ніколи не було!»

— Сестри перебували всередині, а вулицею проїхав мотоцикл. Раптом двоє людей на цьому мотоциклі вистрелили у напрямку школи. Черниці в меншу мить не зрозуміли, що сталося, але перехожі злякалися, повтікали і викликали поліцію. Потім поліція приїхала — і по всьому. Така ситуація сталася вперше. Ми не призвичаєні до такого насильства, зокрема щодо наших шкіл. Наші школи мають хорошу репутацію, це місця, відкриті для учнів і християнських, і мусульманських, місця спільного життя.

Щось таке для нас — повна несподіванка. Тому ми повинні реагувати дуже чітко, — каже Ватиканському радіо єпископ Нахhа. — Справді, треба пам’ятати, що за останні роки є дуже багато насильства у країні взагалі, в Ізраїлі, але ще також в арабському суспільстві, в арабських містах. Там стаються численні стрілянини, як це сталося в нашій школі, й інколи стріляють по цивільних. Часто також трапляються примушування або видурювання позик, які можуть провадити до фізичного насильства. Однак досі в наших школах такого не було і ми б хотіли, щоб ці осередки не опинилися в цьому колі насильства, зокрема через те, що туди ходять діти.

Кустодія Святої Землі скерувала листа до міністра освіти Ізраїля Йоава Кіша з приводу стрілянини біля школи францисканок. У листі зазначено: «…у Назареті пролунали постріли по школі та монастирю францисканок, коли монахині перебували в храмі на молитві. Це дуже небезпечний прецедент, оскільки він стався біля церковної школи». Зазначено, що «дивом ніхто не постраждав і вдалося уникнути великої катастрофи». Єпископ Рафік закликає міністра освіти «у співпраці з міністром національної безпеки провести ретельне та швидке розслідування, щоби знайти винних, щоб таке більше не повторилося в жодній школі Ізраїлю, а особливо в школах Церкви».

Джерело: credo.pro